İHA:Duran yerine yeni bir isim

İHA:Duran yerine yeni bir isim

İHA:Duran yerine yeni bir isim

İHA AKP'nin MYK toplantısında Sakarya'da seçime yeni bir isimle gidileceği kararı alındığını bildirdi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Ankara ile ilgili kararını bugünkü toplantıda açıklamayacak. AK Parti Merkez Yürütme Kurulu'nda Ankara için mevcut başkan Melih Gökçek'in ismi ağırlık kazandı. Parti, Samsun, Gaziantep ve Sakarya'da yeni isimlerle seçime girecek. Erzurum'da mevcut başkan Ahmet Küçükler ile 'yola devam' kararı alan AK Parti, Bursa ile ilgili kararını henüz netleştirmedi.

AK Parti Merkez Yürütme Kurulu (MYK), Başbakan Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında 4.5 saat süren toplantı gerçekleştirdi. Toplantıda AK Parti'nin mevcut büyükşehir ve 46 il belediye başkanlarından yola devam edecek isimler değerlendirildi. İstanbul, Konya, Kocaeli, Antalya ve Kayseri Büyükşehir belediye başkanlarının yeniden aday gösterilmesine karar veren AK Parti, bugün de Ankara, Samsun, Sakarya, Gaziantep, Bursa ve Erzurum ile ilgili değerlendirme yaptı. Toplantıda Ankara'da Melih Gökçek ile yola devam edilmesi görüşü ağırlık kazandı. AK Parti, Erzurum'da da Ahmet Küçükler ile 'yola devam' karar aldı. Samsun, Gaziantep ve Sakarya'da yeni bir isimle seçime girilmesini kararlaştıran AK Parti Merkez Yürütme Kurulu, Bursa ile ilgili kararını ise daha sonra verecek. Ancak Başbakan Erdoğan'ın bugün saat 13.00'te Altındağ Spor Salonu'nda yapacağı toplantıda Büyükşehir belediye başkanlarıyla ilgili bir açıklama yapmayacağı öğrenildi. AK Parti'de, büyükşehir belediyeleriyle ilgili son kararını vermek üzere Merkez Yürütme Kurulu önümüzdeki günlerde yeniden toplanacak.

İŞTE DEVAM KARARI ALINAN İLLER
AK Parti Merkez Yürütme Kurulu, belediyeleri AK Partili olan 46 ilin mevcut başkanlarından yola devam edecek isimleri de belirledi. Daha önce 46 ilde temayül yoklaması ve kamuoyu araştırması yaptıran Başbakan Erdoğan, geçtiğimiz hafta içerisinde 46 ilin milletvekillerini tek tek dinlemişti. AK Parti MYK'da son şekli verilen ve yeniden aday gösterilmesine karar verilen illerin şunlar olduğu öğrenildi: 'Adıyaman, Aksaray, Balıkesir, Bayburt, Bilecik, Bitlis, Bolu, Burdur, Çankırı, Çorum, Denizli, Elazığ, Erzincan, Isparta, Kahramanmaraş, Karabük, Karaman, Kırıkkale, Kilis, Kırşehir, Manisa, Mardin, Nevşehir, Rize, Sivas, Şanlıurfa, Tekirdağ, Tokat, Uşak, Van, Yozgat, Zonguldak.' Başbakan Erdoğan'ın belirlenen illerin tümünü bugün açıklayıp açıklamayacağı ise henüz netlik kazanmadı.
AK Parti, Afyon, Kütahya, Osmaniye, Bingöl, Muş, Siirt, Ağrı ve Amasya'da ise yeni adaylarla seçime girilmesine karar verdi.

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner3
YORUM EKLE