'İHANETİN BEDELİNİ HER ZAMAN ÖDEYECEKLER'

Sakarya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı ve Türkiye Gazeteciler Federasyonu Genel Başkan Yardımcısı Sezai Matur, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü ile ilgili bir açıklama yayınlandı.

'İHANETİN BEDELİNİ HER ZAMAN ÖDEYECEKLER'

Matur’un açıklaması şöyle: 15 Temmuz 2016 tarihinde ülkemizin yaşadığı hain kalkışmaya, milletimizin canlarını feda ederek verdiği cevabı, bugün Demokrasi ve Milli Birlik Günü olarak kutluyoruz.  O gece Türk Silahlı Kuvvetlerine sızan bir grup hainin kullanılarak Türkiye Cumhuriyeti’nin yönetimini ele geçirmeyi planlayan güçler,  Türk milletinin, demokrasiye olan bağlılığını hesaplayamadılar. O gece TBMM’yi bombalayacak kadar aşağılık bir yapıya bürünen hainler, terörle mücadelenin kahramanları özel hareket polislerine ve kendilerini engellemeye çalışan silahsız halkın üzerine bomba yağdıracak kadar vicdansızdı.
NET BİR ŞEKİLDE
O gece hainler, Sakarya Valiliğini de tanklar ve zırhlı araçlarla işgal ederken, Sakarya halkı büyük bir kararlılık ve kahramanlıkla bu işgali sonlandırmıştır. Eli silahlı hainler etkisiz hale getirilirken 20 kadar Sakaryalı gazi olmuş. Sakarya Valiliği önünde verilen o mücadele 15 Temmuz’un en unutulmaz anlarından biri olmuştur. Bizzat tanık olduğumuz bu mücadele Sakarya halkının demokrasiye ve devletine olan bağlılığını bir kez daha net bir şekilde göstermiştir.  O gece ve takip eden gecelerde Demokrasi Meydanı’nda onbinlerce Sakaryalı demokrasi nöbeti tutmuş, demokrasiye bağlığını bu meydandan tüm dünyaya haykırmıştır.
SAKARYA BASINI
Sakarya basını o gece ve sonrasında hain darbenin karşısında net bir şekilde durmayı bilmiş, bu anlamda örnek gösterilecek bir tutum sergilemiştir. Türkiye’nin güçlenmesini istemeyen dış güçlerin yerli işbirlikçileri tarafından gerçekleştirilen hain darbe girişiminin üzerinden 3 yıl geçti. Türkiye’ye o karanlık geceyi yaşatan FETÖ’ye karşı devam eden mücadeleyi desteklediğimizi belirtirken, buradan bir kez daha haykırmak istiyoruz. Türk demokrasine, Türk Cumhuriyetine darbe girişiminde bulunanlar 15 Temmuzda olduğu gibi ihanetlerinin bedelini her zaman ödeyeceklerdir.  Bu nedenle hiçbir güç demokrasimize darbe girişimine cesaret edemeyecektir.

 

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER