İHH'DAN AKP'Lİ BELEDİYEYE KONSER TEPKİSİ: YAZIKLAR OLSUN

İHH'DAN AKP'Lİ BELEDİYEYE KONSER TEPKİSİ: YAZIKLAR OLSUN

Serdivan Belediyesi ve SEBADER’in (Serdivan Bağlar Caddesi Kafe ve Restoranlar Derneği) işbirliğiyle dün gece Mavi Durak Fest yapıldı. Festivalde Zakkum Grubu ve Aynur Aydın sahne aldı. Sakarya İHH Şube Başkanı Sebahattin Aydın, Hicri Yılbaşı’nda konser verilmesini eleştirdi. Konserde çekilen bir videoyu paylaşan Aydın mikro blog sitesi Twitter’dan festivalin düzenlenmesine imkan tanıyanlarla ilgili de soruşturma açılmasını istedi.

Aydın hesabından festivalde içki içildiğini iddia ederek,  “Hicri Yılbaşında Serdivanda Konser düzenleyip sokak ortasında içki içilmesine imkan verilerek provokasyon çıkarmak isteyen zihniyete veylolsun. Şehrin merkezinde meskun mahal ve hastane yanında sokak ortasında içki içilmesine imkan tanıyanlar hakkında derhal soruşturma açılmalı” diye yazdı. Bu arada Serdivan Belediye Başkanı Yusuf Alemdar gece boyunca mikro blog sitesi Twitter üzerinden konserle ilgili paylaşımlar yaparak, tüm Serdivan'ın bir arada olduğunu belirtti.

Bu arada Hizmet İş Sendikası Şube Başkanı Mesut Gökdemir'in kardeşi aktivist Avukat Yusuf Gökdemir de, "Sakarya'nın AkPartili @SerdivanBLD, #HicriYılbaşı'nda konser veriyor. Ortalık alkol şişeleri, sarhoş kusmukları ve nâralarıyla yıkılıyor" diye yazdı.

 

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER