İki eski belediye başkanı için soruşturma izni!

Hendek Belediyesi eski başkanları, Meclis Üyeleri, müdürleri ve personeli 18 uygulaması, usulsüz satışlar, belediyeyi zarara uğratmak için çıkan soruşturma iznine yaptıkları itirazları reddedildi ve yargı yolu açıldı.

İki eski belediye başkanı için soruşturma izni!

Eski Belediye Başkanları Ali İnci ve İrfan Püsküllü’nün de olduğu 29 kişinin Danıştay’a yaptığı itiraz reddedildi ve yargı yolu açıldı.


Hendek Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu’nun MHP İlçe Başkanı olduğu 7 Haziran 2015 Genel Seçimleri öncesinde o dönemin MHP’li belediye meclisi üyelerinin, mahkemenin iptal ettiği usulsüz satışlar, belediyeyi zarara uğratmak, kişilere menfaat sağlamak ve 18 uygulaması ile ilgili işlemlere devam edildiği gerekçesiyle eski belediye başkanları Ali İnci ve İrfan Püsküllü ile meclis üyeleri, müdürler ve personel hakkında suç duyurusunda bulunmuşlardı.


İçişleri Bakanlığı tarafından soruşturma izni verilmesinin ardından eski başkanlar, meclis üyeleri, müdürleri ve personelinin Danıştay’a yaptığı itirazlar reddedildi ve yargı yolu açıldı.


İçişleri Bakanlığının soruşturma izni kapsamında Eski Belediye Başkanları A. İ. ve İ. P., Belediye Başkan Danışmanı M.A, Yazı İşleri Müdürü R.Ş., Yazı İşleri eski Müdürü H.Ö, Mali Hizmetler Müdürü H.Ç, Eski Mali Hizmetler Müdürleri M.A, A.S ve T.U, Eski İmar ve Şehircilik Müdürleri S.U, T.K,, Emlak İstimlak Müdürü H.D, Eski Emlak İstimlak Müdürleri S.P,, Uzlaşma Komisyon Üyeleri F.İ, Eski Belediye Meclis Üyeleri İ.D, İ.B, B.D, M.N.A, H.U.Y, A.K, S.S, A.İ., A.B, C.Ç, İ.A., Y.Y., A.B., H.Ö.’nün Danıştay’a yaptığı itirazlarının reddedilmesinin ardından Cumhuriyet Savcılığının harekete geçeceği ve yargı sürecinin başlayacağı öğrenildi.

Güncelleme Tarihi: 29 Temmuz 2020, 19:36
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER