İki evladımızı şehit verdik

Pençe Kaplan Harekatı bölgesinde iki askerimiz şehit düştü

İki evladımızı şehit verdik

Uzman Çavuş Gökhan Kılınç (32), Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) tarafından sürdürülen Pençe Kaplan Harekatı bölgesinde şehit düştü

 Uzman Çavuş Kılınç’ın şehadet haberi Karaman’da Mehmet Akif Ersoy Mahallesi'nde oturan eşi Hatice Kılınç’a Karaman Valisi Mehmet Alpaslan Işık ve askeri heyet tarafından verildi. Şehit eşinin oturduğu binaya dev Türk bayrağı asıldı. Acı haberi alan şehit eşi Hatice Kılınç, bir süre sonra 1.5 ve 3.5 yaşındaki çocuklarıyla birlikte valiliğin tahsis ettiği araçla memleketleri Mersin’in Mut ilçesine gitmek üzere Karaman’dan ayrıldı. Şehidin eşi ve çocuklarının bulunduğu araca polis ve sağlık ekibi de eşlik etti.

Saldırıda şehit olan Piyade Teğmen Harun Arslan’ın şehadet haberi Ağrı'da yaşayan ailesine ulaştı. Aileye acı haber, askeri ve sivil görevliler tarafından verildi. Ailenin oturduğu eve Türk bayrağı asılırken, yakınları taziyeye geldi. Kısa süre önce nişan yaptığı öğrenilen Harun Aslan’ın cenazesi Şırnak’ta düzenlenen törenle gece yarısı Ağrı’ya gönderildi. Basına kapalı olarak yapılan karşılama töreninde şehidin naaşı devlet hastanesi morguna konuldu.

Kaynak: DHA

Güncelleme Tarihi: 18 Eylül 2020, 11:23
banner3
YORUM EKLE