İKİ HUKUKÇU MİLLETVEKİLİ AÇILMASI İÇİN HAREKETE GEÇTİ: BÖLGE ADLİYE ATAĞI

Bir türlü açılmayan Sakarya Bölge Adliyesi için eleştirilerin hedefindeki AKP’nin iki avukat milletvekili Ayhan Sefer Üstün ve Ali İhsan Yavuz harekete geçti. Üstün ve Yavuz umut veren açıklamalar yaptı

İKİ HUKUKÇU MİLLETVEKİLİ AÇILMASI İÇİN HAREKETE GEÇTİ: BÖLGE ADLİYE ATAĞI

ADALET BAKANI DAVETİ
Yaklaşık 2 yıldır açılışa hazır olmasına rağmen bir türlü açılamayan Sakarya Bölge Adliyesi için eleştirilen AKP Sakarya Milletvekilleri Ayhan Sefer Üstün ve Ali İhsan Yavuz Yenihaber’e açıklamalarda bulundu. Üstün Adalet Bakanı Abdülhamit Gül’ü Sakarya’ya davet ettiğini belirtirken “ Sayın Bakan’a Sakarya Bölge Adliyesi’nin açılmasıyla İstanbul’un yükünün hafifleyeceğini anlattım. Binamızı görmesini istedim. Ziyareti için bir program planlıyoruz” şeklinde konuştu.
MÜJDELİ HABER VEREBİLİRİZ
Milletvekili Ali İhsan Yavuz ise Adalet Bakanı Müsteşarı Kenan İpek’le Bölge Adliyesi konusunu ayrıntılı bir şekilde konuştuklarını söyledi. Üstün “  Ülke genelinde çok sayıda hakim açığı var. Bu yüzden Bölge Adliyesi’nin açılışı gecikti. Yeni hakim ve savcı atamalarının ardından ilk etapta Sakarya Bölge Adliyesi’nin açılması Bakanlığın gündeminde. Hem Bakan Bey, hem Müsteşar Bey bu konuda bizimle hem fikirler. Bu yıl olmazsa bile gelecek yılın ilk aylarında bir müjdeli haber verebiliriz” dedi.

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner3
YORUM EKLE