İki saat sonra arandı on dakikada bulundu

Yüzmek için Sakarya Nehri’ne giren 14 yaşındaki Yunus Gümüşalan boğuldu. Boğulan çocuğu arama çalışmaları yaklaşık 2 saat sonra başladı. Uzun süre kurtarma ekiplerini bekleyen çocuğun ailesi tepki gösterdi

İki saat sonra arandı on dakikada bulundu

Küpçüler Mahallesi’nde öğleden sonra meydana gelen 14 yaşındaki Yunus Gümüşalan, yüzmek için Sakarya Nehri’ne girdi. Bir süre yüzen çocuk bir anda suda çırpınmaya başladı. Suda boğulan çocuğu kurtarmak için bir kişi suya girdi. Ancak Gümüşalan’a ulaşamadı. Boğulma ihbarı üzerine olay yerine ambulans ve polis ekipleri sevk edildi.

TEPKİ GÖSTERDİLER

Kurtarma çalışması Sivil Savunma Müdürlüğü Arama Kurtarma Birlik Müdürlüğü’ne haber verildi. İddiaya göre, arama kurtarma için hazırlık yapan ekiple ilgili İl Afet Müdürlüğü’nce çıkış emri verilmediği, arama çalışması için Yalova’da ki deniz polisinden ekip istendiği öne sürüldü. Bu sırada olayı haber alarak nehir kıyısına gelen kayıp çocuğun anne ve babası ile yakınları sinir krizleri geçirdi. Uzun süre kurtarma ekiplerini bekleyen çocuğun ailesi ve yakınları, arama çalışmalarının gecikmesine tepki gösterdi.

10 DAKİKADA

Arama çalışmalarının uzun süre başlamaması üzerine bir balıkçı kayığı ile çocuğun kaybolduğu alanda ağ atarak arama yaptı. Ancak bir sonuç alamadı. Sivil Savunma Müdürlüğü Arama Kurtarma Birlik Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, ihbardan yaklaşık 2 saat sonra olay yerine geldi. Botla nehre giren dalgıçlar 10 dakikalık bir arama sonucunda Gümüşalan’ın cesedine ulaştı. Cesedin nehirden çıkartılışı sırasında yakınları suya atladı. Polis ve arama kurtarma ekipleri, ölen çocuğun yakınlarını güçlükle sakinleştirdi. Öte yandan ilk ihbarın ardından hazırlık yaptığı öne sürülen arama kurtarma ekibine çıkış emri verilmediği iddiaları Valilik tarafından doğrulanmadı. Arama çalışmalarının gecikmesine ilişkin bir açıklama da yapılmadı. 

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER