İL MERKEZİNDE ASAYİŞ BERKEMAL

İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından il merkezinde yapılan kontroller, çeşitli çap ve markalarda ruhsatsız tabanca ve av tüfeği ele geçirildi.

İL MERKEZİNDE ASAYİŞ BERKEMAL

Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından yapılan kontrol ve denetimler hakkında, valilik aracılığıyla bilgilendirmede bulunuldu. Yapılan bilgilendirmede Emniyet Müdürlüğüne bağlı ekiplerin yaptığı kontrollerde İl Merkezimizde yapılan kontrol ve denetimlerde; düğün konvoyları ile kasten yaralama olaylarına yönelik yapılan çalışmalarda, 12 şahıstan 2 adet av tüfeği ile 10 adet çeşitli çap ve markalarda ruhsatsız tabanca ve bu tabancalara ait 75 adet fişek ele geçirildi. Üzerinde tabanca bulunan şahıslar hakkında 6 işlem yapılarak adli makamlara teslim edildiği belirtildi.
KURU SIKI  TABANCA
Öte yandan ekiplerin çeşitli adreslerde yapmış oldukları çalışmalarda, 18 şahıs üzerinden 18 adet değişik markalarda kurusıkı tabanca ve bu tabancalara ait 35 adet fişek ele geçirildi. Bu şahıslara 5729 sayılı Ses ve Gaz Fişeği Atabilen Silahlar Hakkındaki Kanunun 4/2 maddesine istinaden toplam 15.300 TL para cezası tatbik edildi.
67 KİŞİ YAKALANDI
Yapılan denetimlerde ayrıca 11 şahsın üzerinden toplamda 66,43 gr uyuşturucu madde ile şüphe üzerine durdurulan 2 araç içerisinden 613 paket gümrük kaçağı sigara ele geçirildi. Ayrıca çeşitli suçlardan aranması olan toplam 67 şahıs yakalanırken, 23 şahıs adli makamlarca tutuklandı. Verilen bilgilerde toplam 10 adet ruhsatsız tabanca, 2 adet av tüfeği, 18 adet kurusıkı tabanca olmak üzere, toplamda 30 adet ateşli silah ve 66,43 gr uyuşturucu madde ile 613 paket kaçak sigara ele geçirildiği bildirildi.

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner3
YORUM EKLE