İlginç cezaların nedeni anlaşıldı

İlginç cezaların nedeni anlaşıldı

İlginç cezaların nedeni anlaşıldı

Çiftçilerin traktörlerine gelen şaşırtıcı otoyol ve köprü cezalarının sahte plaka kullanan şahıslar nedeniyle yaşandığı ifade ediliyor.

Şaşırtan cezalar
Ferizli ve Hendek'te çiftçilik yapan köylülerin traktörlerinin İstanbul Fatih Sultan Mehmet ve Boğaz Köprüsü'nden kaçak geçtikleri gerekçesiyle kesilen cezalar şaşkınlık yaratmıştı. Karasu Yuvaldere'de çiftçilik yapan İbrahim Dertli'nin traktörüne de 5 Mart 2007'de Fatih Sultan Mehmet Köprüsü'nden kaçak geçtiği gerekçesiyle ceza gönderildi. Geyve'de yaşayan İsmail Özkan'a da traktörü ile otoban gişelerinden kaçak geçtiği iddiasıyla cezaya geldi.

'İnceleme yapılsın'
Özkan, posta dağıtıcısının eline tutuşturduğu ceza zarfını görünce ne yapacağını şaşırdı. Ceza makbuzunda traktörüyle otoyol gişelerinden kaçak geçişler yaptığı gerekçesiyle toplam 27.50 YTL ceza gözüktüğünü söyleyen Özkan, T.C. Karayolları 17. Bölge Müdürlüğü Ana Kontrol Merkezi'nden gönderiler ilginç cezalarla ilgili yetkili mercilerin gerekli incelemeyi yapmasını istedi.

Sahte plaka şüphesi
Çiftçilerin traktörlerine gelen şaşırtıcı cezalarla ilgili olarak açıklama yapan T.C. Karayolları 17. Bölge Müdürlüğü ise yaşanan durumu incelediklerini belirtti. Plakaların köprü ve otoban gişelerinde kameralarla tespit edildiği bilgisi verilirken bazı kişilerin sahte plakalarla kaçak geçiş yapmasından dolayı bu tür durumların yaşandığı ifade edildi. Traktörlerine ceza gelen çiftçilerin durumu bildirmeleri halinde cezaları ödemelerine gerek olmadığı uyarısında bulunuldu.

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner3
YORUM EKLE