İlik bekleyen Tolga için rekor bağış

İlik nakli bekleyen Karasu Belediyesi Fen İşleri Müdürü Tolga Eray için Karasu adeta tek yürek oldu. Pazartesi günü yüzlerce kişi gün boyu kök hücre bağışında bulundu ve Karasu’da bu konuda bir rekora da imza atıldı.

İlik bekleyen Tolga için rekor bağış

Bir süredir tedavi gören ve ilik nakli bekleyen Tolga Eray için Karasu halkı görülmemiş bir kampanyaya imza attı. Pazartesi günü Atatürk Bulvarı'nda kök hücre bağışlarını kabul eden Türk Kızılayı bağışında, görülmemiş bir ilgi ile karşılaştı. Gün boyu kök hücre bağışı yapan yüzlerce vatandaş için ilave bağış kontenjanı oluşturuldu. Günün erken saatlerinde bağış kotasını dolduran vatandaşların yoğun ilgisi karşısında Türk Kızılayı Karasu Şubesi Başkanı Adem Ekşi, "Ekibi hiçbir yere göndermem" diyerek ilave kontenjan açılmasını istedi. Akşam 17:30'da bitmesi planlanan bağış kabulü saat 19:00 civarında sonlandırılabildi.

Görülmemiş ilgi

Karasu, bugüne kadar görülmeyen bir ilgi ile kampanyaya atılma şahit oldu. Genç, yaşlı, erkek, kadın demeden yüzlerce vatandaş, bulvarda adeta nöbet tuttu. Karasu'nun çevre mahallelerinden ve ilçe dışından da katılım olması dikkatlerden kaçmadı. Tolga Eray, cep telefonu ile canlı yayında kampanyayı kısa süre de olsa izledi ve katılan herkese teşekkürlerini iletti. Bu görüşmede duygu dolu anlar yaşandı. Katılımdan memnun olduklarını belirten Adem Ekşi, gün sonunda yaptığı açıklamada yaklaşık 300 kök hücre bağışı gerçekleştiğini, fazlasını kabul edemediklerini, Türkiye genelinde kabul kotasını aştıklarını belirtti. Kök hücre bağışları, Salı günü Karasu Belediye binası altında da devam etti.

18-50 yaş arası herkesin, Cuma gününe kadar Demokrasi Meydanı'nda bulunan Kızılay Kan Merkezine Tolga Eray adına başvurabileceği belirtildi. Cihan EMRE/Karasu

Güncelleme Tarihi: 28 Ocak 2020, 23:10
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER