İLK DERS REKTÖR SARIBIYIK'TAN

Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Mehmet Sarıbıyık 2018-2019 Akademik Yılı’nın ilk dersini vererek öğrencilere “ kendinize güvenin, hayal kurun ve hayallerinizin peşinde gayret gösterin” dedi.

İLK DERS REKTÖR SARIBIYIK'TAN

Sakarya Üniversitesi Kültür ve Kongre Merkezi’nde eğitim öğretim yılının ilk dersi gerçekleşti. Rektör Prof.Dr. Mehmet Sarıbıyık’ın konuşma yaptığı programda akademisyenler ve farklı bölümlerden öğrenciler katıldı. Rektör Prof.Dr.Mehmet Sarıbıyık, akademik yılın ilk dersinde, uygulamalı eğitimin önemine vurgu yaptığı konuşmasında bilgiyi beceriyle bütünleştiren bir yaklaşımla eğitim ve öğretimin gerçekleşeceğini söyledi. Rektör Mehmet Sarıbıyık, teknolojinin hızla geliştiğini hatırlatarak öğrencilere:  “ Hayal kurun ve bunu geliştirmek için gayret gösterin, kendinize güvenin, cesaretinizi koruyun” önerilerinde bulundu.
“İHTİYACA UYGUN EĞİTİM”
Rektör Mehmet Sarıbıyık, 3+1 ve 7+1 eğitim projeleri hakkında da öğrencilere bilgi vererek, başta iş dünyasının beklentileri olmak üzere toplumun ihtiyaçlarına yönelik eğitim öğretim sistemi geliştirdiklerini ifade etti. Mehmet Sarıbıyık, “ Ülkemizin gelecek vizyonuna paralel olarak hareket ediyoruz. O nedenle bilgiyi edinen ve bu bilgiyi beceriyle bütünleştiren gençlere ihtiyaç var. Üniversite hayatınız boyunca sadece derslerinize girip çıkmakla yetinmeyin, kendi alanlarınızla ilgili sektörlerle iletişim kurun ve bunu geliştirin, yabancı dile ağırlık verin, cesur ve kararlı olun” vurgusunu yaptı. Serpil GÖVEN

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner3
YORUM EKLE