İLK HEDEF BÜYÜKŞEHİR PAYI

Gazetemizi ziyaret eden AKP İl Başkanı Tever, büyükşehir belediyesinin KDV kesintileri nedeniyle düşen maliye payını arttırmak için mücadele edeceklerini belirterek, “Ankara’dan bir şey almamız gerekiyorsa gidelim gerekirse kapılarında yatalım” dedi

İLK HEDEF BÜYÜKŞEHİR PAYI

MARMARA BİRİNCİSİYİZ
AKP İl Başkanı Yunus Tever ve yönetim kurulu üyeleri dün gazetemizi ziyaret etti. Genel Yayın Yönetmenimiz Sezai Matur, Yazı İşleri Müdürü Şener Sak ve Haber Müdürümüz Mustafa Kaya ile görüşen Tever, yerel seçimler ve Sakarya gündemi ile ilgili değerlendirmelerde bulundu. Seçim sonuçlarını değerlendiren Tever, “İki ilçeyi kaybettik ama Türkiye’de seçimlerde beşinci olduk. Marmara Bölgesi’nde de birinciyiz. Meclis üyesi sayımızı da arttırdık” dedi.
HAKKINDA AYET YOK
Yapımı süren Doğumevinin yıl içerisinde tamamlanacağına değinen Tever, bin yataklı hastanenin yeriyle ilgili de açıklamalarda bulundu. Tever, “Doğumevi iç tefrişatıyla birlikte bu yıl teslim edilecek. Müteahhit bize bununla ilgili söz verdi. Bin yataklı hastanenin yeri olarak Alandüzü düşünülüyor ancak orası olacak diye hakkında ayet yok. İlk yapılacak şehir hastaneleri arasında Sakarya da olacak. Şehrimizde yaşayanlara Alandüzü’nde olması bir fayda sağlamayacaksa başka bir yer de gündeme gelebilir” dedi.
ALMADAN DÖNMEYELİM
Sakarya’ya yapılacak hizmetlerin takipçisi olacaklarını vurgulayan Başkan Tever, “Ben Büyükşehir Belediye Başkanımız Ekrem Yüce Başkanımıza da söyledim. Ankara’dan bir şey almamız gerekiyorsa gidelim kapılarında yatalım ve almadan dönmeyelim. İlk işimiz Ekrem Başkanla birlikte büyükşehrin ihracattaki KDV iadelerinden kaynaklı düşen maliye payının yükseltilmesi için çalışmak olacak. Önümüzde bir tümsek varsa bizim görevimiz o tümseği kaldırmaktır. Allah’ın izniyle o tümsekleri de kaldıracağız” dedi. 

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER