İLK İFTAR GAZİ VE ŞEHİT YAKINLARINA

Ülkemizin 81 vilayetinde sehit aileleri ve gazilere verilmek üzere Cumhurbaşkanlığı tarafından hazırlanan Övünç Madalyaları ve Beratları önceki gün düzenlenen iftar yemeği ile sahiplerine verildi.

İLK İFTAR GAZİ VE ŞEHİT YAKINLARINA

Erenler ilçesindeki bir restoranda düzenlenen tevcih töreni ve iftar programı, saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı. Vali Ahmet Hamdi Nayir, burada yaptığı konuşmada, ramazan ayının herkese hayırlar getirmesini diledi. Törene Vali Ahmet Hamdi Nayir, Garnizon Komutan Vekili Albay Salih Üstündağ, Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, Sakarya Cumhuriyet Başsavcısı Lütfi Dursun, Sakarya Baro Başkanı Abdurrahim Burak, İl Emniyet Müdürü Fatih Kaya, İl Jandarma Komutanı Albay Cengiz Yiğit, Adapazarı Belediye Başkanı Mutlu Işıksu, AK Parti İl Başkanı Yunus Tever ile şehit yakınları ve gaziler katıldı.
İLK İFTAR VE TÖREN
İftar programı öncesi Devlet Övünç Madalyası Tevcih Töreninde konuşan Vali Ahmet Hamdi Nayir, “Bugün burada iki önemli konu için bir araya geldik. İlki Sayın Cumhurbaşkanımız tarafından gönderilen Devlet Övünç Madalyaları ve Beratlarını sahiplerine tevcih edeceğiz. İkincisi de bizleri bir araya getiren, gönüllerimizi bir araya getiren, dualarımızı bir araya getiren bu mübarek Ramazan’ın ilk gününde, birlik ve beraberliğimizin bir nişanesi olarak Aziz Şehitlerimizin aileleriyle bir aile olduğumuzu göstermek için ilk iftarı da beraber yapacağız. Ülkemizin 81 vilayetinde de bu tevcih törenleri yapılıyor, ancak biz ilk iftarımızı sizinle birlikte yapmak istediğimiz için bu iki programı birleştirdik” dedi
FEDAKARLIK
‘Fedakârlıkların en büyüğü, kahramanlıkların en büyüğü Şehitlik rütbesini elde etmek, Gazilik rütbesini elde etmektir’ sözleri ile konuşmasına devam eden Vali Nayir, “ Mukaddesatımız için, vatanımız için, bayrağımız için, ezanımız için, namusumuz için ölmeyi göze almak, fedakârlıkların en büyüğüdür. Bu uğurda can veren Şehitlerimiz ile birlikte yine canlarını vermeye hazır olduğunu gösteren Gazilerimiz de büyük bir rütbeyi hak ediyorlar. Bu rütbelerin karşılığını verecek olan elbette ki Cenab-ı Hakk’tır. Ancak bu dünyada da bunun bir belgesi, tescili olarak Cumhurbaşkanlığımız tarafından Övünç Madalyaları ve Beratları hazırlanıp sahiplerine tevcih edilmek üzere bizlere gönderiliyor. Bizler de bu madalyaları çok kıymetli davetlilerimizin huzurunda sahiplerine tevcih etmiş olacağız” ifadelerini kullandı.
VALİ TESLİM ETTİ
Vali Nayir, konuşmasının ardından, şehit Jandarma Uzman Çavuş Yunus Aktaş, şehit Jandarma Uzman Çavuş Hasan Keleş, şehit Jandarma Uzman Çavuş Mansur Cansız, şehit Jandarma Uzman Çavuş Samet Şare'nin yakınlarına ve gazi Osman Köse'ye Devlet Övünç Madalyası ve Beratı takdim etti.

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner22

banner21

izmir escort