İlk patlamanın ardından yaralıları kurtarmak istemiş

Havai fişek fabrikasındaki patlamada yaşamanını yitiren Sebahattin Tepeçınar'ın oğlu ve kardeşleri patlama sonrası yaşananları anlattı. İş arkadaşı ise Tepeçınar'ın yaralıları kurtarmak isterken içeride kaldığını söyledi 

İlk patlamanın ardından yaralıları kurtarmak istemiş

İKİZ KARDEŞİ: ARAMALARA KATILDIK
Patlamada hayatını kaybeden 10 yıllık işçi Sebahattin Tepeçınar’ın Akyazı’da yaşayan ikiz kardeşi Saadettin Tepeçınar, ''Yaklaşık 8 saat haber alamadık kendisinden. Aramalara da katıldık ama bulamadık. Hastaneden haber geldi daha sonra, gittik ve vefat ettiğini öğrendik. Daha önceki patlamada da işçiydi, ama o patlama günü mesai saatleri dışında olduğu için fabrikada değildi. 3 çocuğu var'' dedi.

Patlama sonrası kardeşi Sebahattin Tepeçınar’ı kurtarmak için fabrika alanına gittiğini belirten Murat Tepeçınar, ''Patlama yerine 3 ila 4 kilometre mesafede bir yerdeydim. Hemen kardeşimin yanına gitmek istedim. Kısa sürede fabrikaya gittik. Aramalara katıldık ama tüm aramalarımıza rağmen bulamadık. Akşam saatlerinde acı haberi aldık. Allah kimsenin başına vermesin'' dedi.

OĞLU ÇALIŞTIĞI YERDE ÖĞRENMİŞ
Sebahattin Tepeçınar’ın oğlu Adem Tepeçınar ise, ''Bartın’da üniversite okuyorum, 19 yaşındayım. Patlama haberini burada çalıştığım oto yıkama firmasında aldım'' diye konuştu.

YARALILARI KURTARMAK İSTERKEN... 
Patlamanın meydana geldiği fabrikada 3 ay önce işe başlayan Güllü Aslan, yaşananları anlattı. Güllü Aslan, Sebahattin Tepeçınar’ın yaralıları kurtarmak isterken yaşamını yitirdiğini belirterek, ''Hayatını kaybeden Sebahattin Ağabey, ilk patlamada dışardaymış. Tekrar patlama olmaz diye oradaki yaralıları kurtarmak için içeri girince ikinci patlama olmuş, orada kalmış'' dedi.


 

Demirören Haber Ajansı

Güncelleme Tarihi: 04 Temmuz 2020, 17:46
banner3
YORUM EKLE