İLK ÜÇ AYDA 4 BİN KİŞİ İŞE YERLEŞTİ

İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu toplandı. Yapılan toplantıda İŞKUR’un üç aylık faaliyetleri hakkında bilgi verilirken, 2019 ilk üç ayında 4 bin kişinin işe yerleştiği belirtildi.

İLK ÜÇ AYDA 4 BİN KİŞİ İŞE YERLEŞTİ

İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu, Vali Yardımcısı Erdoğan Ülker başkanlığında,  kurul üyelerinin katılımıyla gerçekleştirildi. Kurulun 2019 yılı 2. olağan Nisan ayı toplantısında, İlin istihdam verilerinin yanında 2019 yılında hayata geçirilen Milli İstihdam Seferberliğine ilişkin yeni istihdam teşvikleri değerlendirildi.  Toplantıda Demokrasi Meydanında 25-27 Nisan 2019 tarihleri arasında 3 gün süreyle düzenlenecek olan istihdam fuarı hazırlıkları görüşüldü. SAGİF Sakarya Girişimcilik ve İstihdam Fuarı, bu yılda 100 firma, 20 STK ve 5.000 kişilik açık işgücü ilanıyla işverenler ile iş arayan ve öğrencileri buluşturacak.
DEĞERLENDİRME
Toplantıda, Sakarya Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğünün 2019 yılı ilk 3 aylık faaliyetleri ile istihdamın korunması, geliştirilmesi ve artırılmasına yönelik faaliyetler değerlendirildi. Buna göre, 2019 yılının ilk 3 aylık dönemde İŞKUR aracılığıyla 4.003 kişinin işe yerleştirilmiş olduğu bildirildi. Ayrıca, işsizlerin mesleki niteliklerinin geliştirilmesini ve özel politika gerektiren grupların işgücü piyasasına kazandırılmasını amaçlayan İŞKUR un, mesleki eğitime ilişkin kurs ve programlarından yılın ilk üç ayında toplam 4.561 kişinin faydalandığı belirtildi.
SAGİF 2019 FUARI
Valilik,  Büyükşehir Belediye Başkanlığı, SATSO, SAÜ, SUBÜ, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Sakarya Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğünün organizasyonunu üstlendiği Sakarya Girişimcilik ve İnsan Kaynakları Fuarının (SAGİF-2019), bu yıl 25-27 Nisan 2019 tarihleri arasında  6’ncısı düzenlenecek. Fuar ile ilgili yapılan değerlendirmede, bu yıl fuara daha fazla ziyaret etmesi beklendiği vurgulandı.  Her yıl “İş-Sizi Arıyor” ana teması ile düzenlenen istihdam fuarının bu yılki ana teması, İstihdam Seferberliği kapsamında “Burası Sakarya Burada İş Var” olarak belirlendi.
AÇIK DAVET
Vali Yardımcısı Erdoğan Ülker, iş arayanları SAGİF İstihdam Fuarına davet etti.
Sakarya Vali Yardımcısı Erdoğan Ülker, toplantıda yaptığı değerlendirmede, 2019 yılı yeni istihdam seferberliği teşvikleri ve İŞKUR’ un kurs ve program desteklerinin işgücü maliyetlerinin azaltılmasındaki önemini belirtti. Ayrıca, S Vali Yardımcısı Erdoğan ÜLKER, istihdam fuarına 100’e yakın firmanın katılacağını belirterek, iş arayanlara seslenerek “istihdam fuarında İş-Sizi bekliyor” çağrısında bulundu.

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER