İlkeli, tarafsız ve objektif haber anlayışıyla nice yıllara

Sakarya’nın en cesur ve en çok okunan gazetesi Yenihaber, 16’ncı yılını kutluyor.

İlkeli, tarafsız ve objektif haber anlayışıyla nice yıllara

Kurulduğu günden bu yana doğruları yazmaktan çekinmeyen, ilkeli, tarafsız ve objektif haber anlayışıyla yayın hayatını sürdüren Yenihaber Gazetesi olarak bu mutluluğu siz değerli okuyucularımızın desteğiyle yaşıyoruz.

Zor bir yılın sonu (Turan Kalfa)

Değerli Okuyucularımız,

Çok farklı bir yılı geride bırakıyoruz. Sakarya Yeni Haberin yaş günü, yeni bir yılın müjdesi oluyor. Ümidimiz 2020 yılı tarihe gömülsün ve bir daha asla dönmesin. Yaşasın 2021.

Sakarya Yeni Haber ailesi olarak çok zor ve eğitici bir yıl geçirdik. En çok eleştirdiğimiz insanlar bize her fırsatta yardım ettiler, en güvendiğimiz insanlar ilk fırsatta bizi terk ettiler. Işıklarının sönmesi beklenen ofislerimiz de 8 saat değil 24 saat yandı lambalar, bu işin altından kalkamaz dedikleri ekip bırakın Sakarya’nın en çok okunan gazetesini bayilere göndermeyi, Sakarya’nın en güzel dergisini yayınladılar, Sakarya’nın en güvenilir, en çok takip edilen Gazete İnternet Sitesini hizmete sundular.

Gazetecilik konusunda hiçbir bilgisi olmayan benim gibi acemi bir Yayın Sahibini terk etmeyen ellerinden gelenin en iyisini yapan Sakarya Yeni Haber gazetesi ailesine minnettarım. Kocaali için bir şeylerin yapılması uğruna girdiğim Gazete Yayın İşleri macerasında onların varlığı beni tek mutlu eden konu oldu. Kocaali’nde bir Yüksek Okul var artık. SAMEK Merkezi iş başı yaptı. Sakarya, Kocaali’ye bir üvey evlat muamelesi yapmıyor Sayın Ekrem Yüce Başkan sayesinde. 

Her gün elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalışarak sizlere layık olduğunuz bir gazete okutmaya çalıştık. Abonelerimiz bizim en büyük güvencemiz oldu. Onların en kötü günlerde bile yanımızda olması bizim sırtımızı dayadığımız duvardı. Yasaklı günlerde binlerce bedava gazete dağıtarak bizde elimizden geldiğince halkımızın yanında olmaya çalıştık. 24 saat haber yenileyen internet çalışanlarımız Sakarya’nın en güvenilen Gazete İnternet sitesi oldu.

Sakarya Life dergisi 2020 yılının Sakarya’sını anlatan en güzel tarih belgesidir. Bugüne kadar hiç dergi çıkartmamış bir ekip muhteşem bir iş başardı ve her iki ayda bir sayısı on binleri bulan dergileri her köşeye dağıttı.

Sakarya Yeni Haber’de çalışan gençler bu şehrin geleceği ve umudu olan yeni nesilin en iyi temsilcileridir. Yollarının açık ve huzurlu olmasını temenni ederim.

Gazetemiz de ve Dergimizde ilan vererek bizi destekleyen iş ortaklarımıza canı gönülden teşekkür ederim.

Her gün gazetemizi okuyan değerli Sakaryalılar; lütfen okumaya devam ediniz. Çok düşük gelirlerle çalışarak idealleri uğruna gecesini gündüzünü harcayıp sizlere en son haberleri ulaştırmaya çalışan bu güzel insanlar için yapabileceğiniz en güzel şey, vaktiniz olduğunda emeklerine bir göz atmanızdır.

Sağlıcakla kalın.

------------------------------------------------------------

Gazetemiz Yenihaber’in 16.yılını kutluyoruz (Kenan Çatalbaş)

Gazetemizin kuruluşundan tam 15 yıl geçtikten sonra 19 TEMMUZ 2019 tarihinde el değiştirerek “Canadalı Medya A.Ş” adına yayınlanmaya başladı.

 Turan Kalfa direktörlüğünde başlayan yeni dönem, gazetemiz Yenihaber’e birçok yeniliği de getirdi. Benim basın- yayın dünyasına adım atmam da Turan Kalfa’nın benim hayatıma kattığı yeniliklerden biri.

  01.01.2020  tarihinde Sakarya Yenihaber gazetesinde  Genel Müdürlük görevine başladım. Sonrasında Şubat ayı içerisinde Genel Yayın Yönetmenimiz, Sorumlu Yazı işleri Müdürümüz, Haber Müdürümüz ve Haber koordinatörümüz görevlerinden istifa ederek işten ayrıldılar. İnişleri çıkışları ile epey hareketli bir dönem yaşadık yıla başlarken…

Bu değişim dönemi sonrası olumsuz  beklentileri olanlar, Gazetemiz Yenihaber’e bir, üç, beş ay gibi ömür biçtiler. Fakat biz kişilere ve sohbetlere değil “Neler yapmalıyız ki dünden daha iyi durumda olmalıyız?” Sorusuna odaklandık.

 Oluşan bu durum sonrası genç arkadaşlarla toplantı yaparak, gazetemiz ve İnternet haber sitemiz için hedeflerimizi ve ilkelerimizi belirledik. Belirlediğimiz yolda yürüyerek Yenihaber’in yeniden doğuşunu ekip halinde sağladık.

  Sakarya’da, profesörden eski bakana, İş insanından uzman doktoruna, psikologtan eğitimcisine, avukatından şairine, müfettişinden siyasetçisine birçok sektörden alanlarında uzman 27 yazarı kadromuza kattık ve ulusal gazetelere taş çıkartacak köşe yazıları ile siz okuyucularımızla buluştuk.

Sakarya’da ilkleri yapmaya devam ettik. Pandeminin başladığı Mart ayında yurt dışından gelip ilimizde karantinaya alınan misafirlere günlük 2000 adet gazeteyi, sokağa çıkma kısıtlamalarında şehrimizde açık olan yerel  ÖZPAŞ marketleri aracığıyla siz Sakarya halkına, yaz aylarında da Karasu Kocaali gibi sahili bulunan ilçelerimizde de yazlıkçı misafirlerimize günlük iki bin adet gazeteyi ücretsiz dağıtarak insanımızın kötü günlerinde yanlarında olarak sosyal sorumluluklarımızı yerine getirdik.

 Gazete tirajımızı arttırarak pandemi öncesi rakamlarımızı geride bıraktık ve Sakarya’nın en çok okunan gazetesi olduk. Hatta manşet haberlerimiz ile son iki ayda iki kez FOX TV’de İsmail Küçükkaya’nın Çalar saatine haber kaynağı olduk. Ulusal ajanslara haber kaynağı, Türkiye’de yayınlanan tüm gazeteler icersinde tam sayfa mizah yapan gazete, Tam sayfa Bulmaca, magazin ve ulusal spor yapan yerel gazete olduk. Bununla birlikte www.sakaryayenihaber.com.internet haber sitemizde, günlük en sıcak haber ve videolarla  çok büyük hamleler yaparak Sakarya’nın İl dışından tıklamada birinci ilde de ikinci sıraya geldik. Diğer internet haber kanalları tarafından haberleri kaynak gösterilmeden yayınlanan haber sitesi, haber kanalları tarafından en çok takip edilen haber sitesi olduk.

 Bize  desteğini  esirgemeyen patronumuz Turan Kalfa’ya, bu başarıların mimarı çalışma arkadaşlarıma, bu günlere gelmemize vesile siz değerli okuyucularımıza sonsuz şükranlarımı sunuyorum.

Sağlıklı sıhhatli  hep birlikte NİCE YILLARA...

-------------------------------------------------------------------------

Sizlerle nice yıllara (Abdullah Özden)

Gazetemiz bugün 16 yaşında. Yeni bir heyecanla katıldığım Yenihaber Gazetesi kadrosunda 9 aydır yürüttüğüm Yazı İşleri Müdürlüğü süresince genç ve dinamik bir kadroyla çalışmanın keyfini yaşıyorum.

Koronavirüs sürecinde tüm gazeteler ve işletmelerde olduğu gibi zor bir süreç yaşasak da görev aşkıyla tüm arkadaşlarımızla görevimizin başında vatandaşlarımızın en objektif biçimde haber alması için çalıştık.

İnşallah uzun yıllar sizlere daha iyi haberler vermek umuduyla geçirdiğimiz 2020 yılında yaşanan olayları değerlendirdiğim yazımla karşınızdayım.

İnsanlar her yeni yıla yeni bir heyecan yeni bir umutla başlarlar. 2020’de öyle başladı ama öyle devam etmedi.

Daha yeni yılın henüz başında 22 Ocak’ta Manisa’da meydana gelen ve Türkiye'yi korkutan İzmir, İstanbul ve Bursa gibi illerde de hissedilen 5.4 şiddetindeki depremle sarsıldık. Bu deprem belki de daha sonra olacak depremlerin habercisi gibiydi.

Bu depremin ardından daha 2 gün geçmeden 24 Ocak’ta Elazığ ve Malatya’yı sarsan depremde 35'i Elazığ'da, dördü Malatya'da olmak üzere en az 41 kişi hayatını kaybetti, 1.607 kişi de yaralandı.

Dedik ya 2020 felaket yılı olacağını daha başında göstermişti.

Tarihler 5 Şubat’ı gösterdiğinde Van’da meydana gelen çığ felaketinde 41 vatandaşımız hayatını kaybetti. Aynı gün Sabiha Gökçen Havalimanında meydana gelen uçak kazasında 3 kişi ölmüş, 179 kişi yaralanmıştı.

Tarihler 11 Mart’ı gösterdiğinde Türkiye’de ilk Koronavirüs vakasının görüldüğü açıklandı.

2020 yılının en vahim olaylarından biri de Çin'in Vuhan kentinde başlayan ve kısa sürede tüm dünyayı etkisi altına alan yeni tip Koronavirüs (Kovid-19) şimdiye kadar dünyada 68 milyon insana bulaşırken, 1 milyon 554 bin insanı da yaşamdan kopardı. Ülkemizde ise sayılar her geçen gün artarken, bugüne kadar 893 bin vaka görülürken, 15 bin 3 yüz vatandaşımız da hayatını kaybetti.

24 Ağustos 2020 tarihinde doğa bir kez daha kendisini hatırlatırken, Giresun’da meydana gelen sel felaketin 15 vatandaşımız hayatını kaybetti, milyonlarca lira hasar meydana geldi.

2020 yılında yaşadığımız son felaket ise 30 Ekim’de İzmir’de meydana gelen depremdi. İzmir ilinin Seferihisar ilçesine 23 km mesafede bulunan, yerin 16,5 km altında 6,9 büyüklüğünde meydana gelen ve yaklaşık 16 saniye süren depremde 115 vatandaşımızı kaybettik.

Biliyorum biraz can sıkıcı bir yazı oldu ancak 2020 gerçekten hiç hoş gelmedi.

17 gün sonra veda edeceğimiz 2020 yılı kesinlikle tescillendi ki felaketler yılı oldu. Yukarıda belirttiğim hatırlamak istemeyeceğimiz felaketler ve acılar sadece ülkemizde yaşananlar. Dünyada ise daha büyük felaketler ve acılar yaşandı.

2021 inşallah bu yılın tam tersi olarak güzel bir yıl olarak gelir ve sonuna kadar da öyle gider.

Tabi ki 2021 yılındaki ilk beklentimiz Koronavirüsten biran önce kurtulmak olacaktır.

Yeni yıl bol sağlıklı, bol bereketli ve bol kazançlı bir yıl olması dileklerimle….

----------------------------------------------------------------

 Nice 16’ncı yıllara (Seda Kılıç)

Bizler mesleğimiz olan kelimelerle, ikinci kez okunacak edebiyattan farklı olarak bir defada anlaşılacak şekilde yazma sanatını icra ediyoruz. Dünyanın en zorlu mesleklerinden olan ama diğer en zorlu meslekler kadar gündemde olmayan gazetecilikte, hazinemizi en doğru şekilde kullanmaya çalışıyoruz. Her güne aynı heyecan ve aynı hızla başlıyor, hiç durmuyoruz. Böyle bir lüksümüzün olmadığını biliyoruz.

Gazetecilik tam bir ekip işi. Haberin üretilmesinden-takip edilmesinden, o haberin doğru değerlendirilip sayfalarda tasarımının yapılarak, matbaaya gitmesine kadar ki süreçte çok büyük emekler veriyoruz. Her şey, size en doğru haberi, objektif bir şekilde iletebilmek için…

Sürekli sahada olan arkadaşlarımızın yanı sıra işin mutfağında olan, sizlerin her zaman göremediği arkadaşlarımız da büyük emek sarf ediyor. Aralarına yeni katılmaktan mutluluk duyduğum tüm ekip arkadaşlarıma teşekkür ediyor, bu yolculukta daha çok çalışacağımızı belirtmek istiyorum. Bir teşekkürüm de Yenihaber ailesinin internet ekibine… Haberleri en kısa sürede sizlerle paylaşabilmek için saniyelerle yarıştıklarına şahit oluyoruz.

Ve siz değerli okuyucularımız, sizin desteğiniz olmadan bizim var olmamız mümkün değil. Hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyoruz. Bundan sonra daha özel daha yenilikçi bir Yenihaber bulacaksınız. Sizlere daha iyi bir gazete sunabilmek için kendimizi değiştirmeye ve geliştirmeye devam edeceğiz. Susmadan, bildiğimizi söylemekten çekinmeden, elimizi taşın altına koymaktan, emekten ve basın özgürlüğünü savunmaktan vazgeçmeyeceğiz.

Yenihaber Gazetesi’nde bugüne kadar emeği geçen herkese teşekkür ediyor, daha nice 16 yılları kutlamayı diliyorum. İyi ki varsınız, iyi ki varız…

---------------------------------

Nice 16. yıllara Yenihaber (Elif Tahtakale)

Yenihaber’de çalışmaya 17 Kasım 2004 yılında başladım. O gün bugündür baktım ki 16 yıl geçmiş aradan. Yenihaber’de büyüdüm ben, 17 yaşında başladı benim buradaki çalışma hayatım. 13 Aralık 2004 yılında görkemli bir açılış ile ilk sayımızı bastık. Yeni doğmuş bir bebek gibi heyecanımız vardı. Yenihaber Ailesi’nde ilk sekreter olarak başladım. Baktım ki koca 16 yıl geçmiş gitmiş. İyisiyle kötüsüyle 16 yılı geride bırakmışım.

Yenihaber benim ilk iş deneyimim. İlk dostlukları, arkadaşlıkları, ilk çalışma hayatını Yenihaber’de her şeyin ilkini yaşadım, iyi ki de yaşadım. Hayatı, zorlukları, sevinçleri, üzüntüleri hepsini yaşadık. Çok güzel bir aile olduk. Bu ailede de her iş yerinde olduğu gibi aramızdan ayrılanlar oldu, kah üzüldük kah sevindik. Herkes kendi hayatını çizdi.

O günlerden bu günlere çok güzel anılarla, arkadaşlıklarla, dostluklarla geldim. Reklam müdürümüz Huriye Bolazar işten ayrılınca reklam servisine de ben bakıyordum. Huriye ablamın emeklerini unutamam. Beni o yetiştirdi. Bugünlere gelmemde emeği çok. Bir kez daha teşekkür ediyorum kendisine. Sonra bir baktım ki reklamcı olmuşum. Reklam konusunda mektepli değildim. Her ne kadar alaylı olarak başlamış olsam da sorarak, öğrenerek, yaşayarak kendimi geliştirdim. Şimdi reklam veren müşterilerim ile abi, abla, kardeş, arkadaş, dost olduk. İyi ki öyle olduk. İyi ki sizleri tanıdım.

Biz reklam veren müşterimizle ile, gazete okurlarımız ile kocaman güçlü bir aile olduk. Hiçbir zaman desteğinizi esirgemiyorsunuz, her zaman yanımızdasınız. Yenihaber’in yenilenen yüzü, yenilenen sitesi ve bunlara ek olarak çıkardığımız Sakarya Life dergimizi beğenerek okuduğunuzu aldığımız telefonlarla, teşekkürlerle bize iletiyorsunuz. Bunları duymak bizlere güç veriyor. Bizler de her gün bir önceki günden daha güzel nasıl gazete çıkartırız, nasıl sitemizi yenileriz diye çabamızı ikiye katlıyoruz. Bunları da yine sizlerin destekleriniz ile yapıyoruz.

Başta siz reklam veren değerli müşterilerimiz olmak üzere, Canadalı Medya Yayıncılık A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı’mız ve patronumuz Turan Kalfa, Genel Müdürümüz Kenan Çatalbaş, mesai arkadaşlarım, eski patronlarım, müdürlerim, eski mesai arkadaşlarım ve üzerimde emeği olan bütün herkese teşekkür ederim. Gazetemizin 16. Yılını kutluyor ve başarı dolu nice yıllar diliyorum. Biz hep birlikte Yenihaber ailesiyiz.

  

Güncelleme Tarihi: 14 Aralık 2020, 18:01
banner3
YORUM EKLE
YORUMLAR
Turan Usta
Turan Usta - 1 ay Önce

vefa bir semt adıymış