İlknur Ebiz Yıldız baro başkanlığına aday! 

Avukat İlknur Ebiz Yıldız, Sakarya Barosu başkanlığına aday olduğunu açıkladı 

İlknur Ebiz Yıldız baro başkanlığına aday! 


Sakarya Barosu'nun Ekim ayında gerçekleştirilecek kongresi öncesinde mevcut başkan Abdürrahim Burak ve Özgür Akın'ın ardından İlknur Ebiz Yıldız da adaylığını açıkladı.

 Yıldız'ın açıklaması şöyle:

“Bizler Adaletin sesi halkın nefesiyiz. Yargının kurucu unsuru olan avukatların evrensel hukuk kuralları gereği hak ettiği biçimde yargı içinde temsili olmaksızın adaletin tesis edilmesi ya da tesis edilene adalet denilmesi mümkün değildir.

Avukatlar bugün bir varlık mücadelesi içindedir. Avukatların mesleğin içinde karşılaştığı sorunlar aslında başlı başına avukatların sorunu değil milletimizin de  sorunu olup, hak arama özgürlüğünün önünde ciddi engel teşkil ettiğinden, aslında ulusal bir meseledir. Ortak akılla çözülmesi ise gerekliliktir.

Avukatlar yaşadığı sorunlardan ari olarak mesleğini icra edebildiğinde tesis edilecek gerçek adaletin varlığı için hukukun üstünlüğüne gönülden inanan bizler  ülke genelinde ve yerelde özveri ile çözüm odaklı ve bitmez tükenmez irademizle çaba sarf etmek için demokratik bir anlayışla Baroyu yönetmeye talibiz.

“Ben değil Biz” demek için çıktığımız bu yolda şeffaf, çoğulcu, katılımcı, ötekileştirmeyen, dayanışmayı önceleyen anlayış ve vizyonumuzla Cumhuriyet değerleriyle “hak” “hukuk” “adalet” için olmazsa olmaz olan avukatların sorunlarını çözebilmek adına çaba sarf etmeye adayız.

banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER