İLKÖĞRETİM HAFTASI MEHMET ZORLU İLKOKULU'NDA KUTLANDI

İlköğretim Haftası Serdivan Mehmet Zorlu İlkokulu’nda düzenlenen etkinlikle kutlandı. Programda konuşan İl Milli Eğitim Müdürü Mevlüt Kuntoğlu, eğitimde ilk günü heyecanı yaşadıklarını söyledi

İLKÖĞRETİM HAFTASI MEHMET ZORLU İLKOKULU'NDA KUTLANDI

İlköğretim Haftası nedeniyle Serdivan Mehmet Zorlu İlkokulu’nda bir etkinlik düzenlendi.
Açılış programına Vali Hüseyin Avni Coş, Garnizon Komutanı Albay Emin Dursun, Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, İl Emniyet Müdürü Osman Babadağı, Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Ercan, İl Milli Eğitim Müdürü Mevlüt Kuntoğlu, Serdivan Belediye Başkanı Yusuf Alemdar, öğrenci ve veliler katıldı.

TEŞEKKÜR ETTİ
Programın açılış konuşmasını yapan Mehmet Zorlu İlkokulu Müdürü Murat Maçal, “Bu programın okulumuzda kutlanması bizleri onurlandırmıştır, katılan herkese teşekkür ediyoruz. Okulumuz olarak öğrencilerimize beşikten mezara kadar sürecek eğitimlerinde Türk Milli Eğitiminin amaç ve ışığında kılavuzluk etmeye çalışıyoruz. İlkokula başlayan bir öğrencinin heyecanı ve mesleğimize başladığımız ilk gün gibi aşkla 2016 / 2017 Eğitim ve Öğretim Yılının öğrenci, öğretmen ve milletimize hayırlı olmasını diliyorum” ifadelerini kullandı.

15 TEMMUZ MÜCADELESİ
Okul Müdürü Murat Maçal’ın ardından konuşan İl Milli Eğitim Müdürü Mevlüt Kuntoğlu ise, “Öğrencilerimiz okullu olmanın mutluluğunu, bizlerse ilk gün heyecanını yaşıyoruz. Unutmayın ki en uzun yolculuklar bile ilk günkü heyecanla ve adımla başlar. 15 Temmuz gecesi yaşanan hain kalkışmada ordumuzun içine sızmış hainler milli iradeyi, demokrasi ve halkımızın birlik ve bütünlüğünü hedef almış ancak aziz milletimiz vatan hainlerine karşı çelikten bir iradeyle gelecek nesillerimizin iftihar edeceği büyük bir destan yazmıştır. O gece yaşananları hepimiz biliyoruz, tüm hainleri şahsım ve milletim adına lanetlerken şehitlerimizi ve gazilerimizi şükranla anıyorum. Öğrenmek ve öğretmekte 15 Temmuz’daki mücadelemiz kadar kutsaldır” dedi.
70 YAŞINDA MEZUN OLDU
Konuşmaların ardından 4 yıllık açık liseyi 3 yılda bitiren 70 yaşındaki Mehmet İnan’a diplomasını Vali Hüseyin Avni Coş ve Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu verdi. Vali Coş’un sorularını yanıtlayan Mehmet İnan üniversiteye devam etmek istediğini ifade ederek şuanda minare ve kubbe ustası olduğunu ve yapabilirse Mimarlık öğrencisi olmak istediğini ifade etti. Diploma töreninin ardından 4’üncü sınıfı öğrencisi İrem Kaya İlköğretim Haftası isimli şiiri okurken yine 4’üncü sınıf öğrencileri tarafından hazırlanan tiyatro gösterisi ve yöresel oyun gösterisi sergilendi.
SINIFLARI GEZDİ
Programın sona ermesinin ardından Vali Coş ve yanındaki protokol üyeleri 1-E sınıfına giderek burada öğrencilerle görüştü. Vali Coş tüm öğrencilerle tek tek görüşürken yapmak istedikleri meslekleri sordu. Vali Coş daha sonra öğrencilerle fotoğraf çekildi. R. Kaan Oktar

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER