İmamın bu kararı cemaati camiye küstürdü!

Geyve'nin Kozan Mahallesi'nde iddiaya göre önce avluda alkol içerken yakaladığı şahısla kavga eden imam R.U cami önünde oturulmasını yasaklayınca cemaatle karşı karşıya geldi...

İmamın bu kararı cemaati camiye küstürdü!

sakaryayenihaber.com*

İlginç olay, Geyve'nin doğasıyla en güzel mahallelerinden biri olan Kozan Mahallesi'nde geçtiğimiz günlerde yaşandı.

Alınan bilgiye göre cami imamı R.U aldığı kararlar ve getirdiği yeni uygulamalar sebebiyle cemaatle uzun süre sürtüşme yaşadı.

İddiaya göre bir süre önce cami avlusunda bir kişinin alkol içtiğini gören imam tepki gösterdi.

Bunun üzerine vatandaşla imam arasında kavga çıktı. İmam, kavga sonrasında savcılığa giderek şahısla ilgili şikayette bulundu.

Bu olay sonrasında imamla cemaat üyeleri arasındaki sürtüşme devam etti. Köylünün ifadelerine göre imam sonraki süreçte mahalleliye caminin avlusunda oturup vakit geçirmeyi yasakladı.

Bunun yanı sıra imam namazları korona tehlikesi sebebiyle caminin giriş bölümünde kıldırmaya, cami içinin boş bırakılmasına karar verdi.

Bu karara tepki gösteren cemaat, durumu protesto ederek namazlarda camiye gitmedi. Mahallede yaşayan vatandaşlar, durumu Sakarya İl Müftülüğü'ne bildirdi.

Bir  araya gelerek imamın tayin edilmesi için başvuru yapan cemaatin talebini değerlendiren müftülük inceleme başlattı.

İmam R.U ise izne ayrılarak mahalleden ayrıldı. İmam için verilecek karar konuyla ilgili inceleme süreci sonunda belli olacak. 


Güncelleme Tarihi: 28 Kasım 2020, 15:12
banner3
YORUM EKLE
YORUMLAR
Bana gore
Bana gore - 2 ay Önce

İmamin buyaptiklari dogru.korona zamanin da caminin onunde toplanmak ne,birde iceri girip virusu kapsalar ozaman caminin disini mumla ararlar.

Geyveligeyveli
Geyveligeyveli - 2 ay Önce

Şikayet edenler camiye uğramayanlar ama hocayla uğrasmak oldumu hepsi hazir Allah isini bilir elbet birgun caminin avlusunda cay satmak yasalmi acaba camiye namaza gelince hepsi kacar namaz saatlerinde cemaati rahatsiz etmek nedemek icki icmek nedemek iyarinca hoca suclu tabi camur at izi kalsin oñceki hocalarida hep kovmuşlar bi arastirin bakin goreceksiniz bence oraya hoca vermek yanlis olur islerine gelmeyince kov gitsin ALLAH kotu insalardan korusun

Bir geyveli
Bir geyveli - 2 ay Önce

Caminin avlusu kahvehanemi surekli namaz saatletin de cay icip namaz kilanlari rahatsiz etmek icki icmek nedemek coğuda namaza gelmeyenler biraz utan ma olmali insanda sonra hocar suclu oluyor bizim insanimiza yaranilmazki

Halil
Halil - 2 ay Önce

Kesinlikle imam haklı insanlar korona tehlikesine karşı uyarılmalı hoşlarına gitmese bile

Sibel
Sibel - 2 ay Önce

Imam haklı içki içmekte neymiş ya,bizim milletimiz akıllanmaz,boşuna mı oluyor depremler virüsler,akillanmamiz için ama dahada çıldırdılar,Allah akıl fikir versin.

Zafer silinmez
Zafer silinmez - 2 ay Önce

Kardeşim caminin avluşunda içki içmekte neymiş imamdada hata var sende nasıl milleti caminin avlusundan uzaklastirirsin ALLAH akıl versin milletimize bize yakışmayan hareketler

Gökhan Göker
Gökhan Göker - 2 ay Önce

Ferizli de bir imamı sürdürdüler ya Geyveliler de bizim neyimiz eksik diye düşünüyor herhalde. Anadolu insanının işi gücü yok rahatı yerinde göbeğini kaşıyan adam dikkat çekmek için imamla uğraşmışlar.

Liznemlüg
Liznemlüg - 2 ay Önce

Cami ve avlusu yayılma yeri değil..secdeye kapanıp,ibadete sarılma yeridir...hem çınarın yapraklarını niye sağlam yapiştirmamışlar yayilanlar boyuna düşüp duruyorlar