İNCE OY İSTEDİ

CHP’nin Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce Sakarya’da basın açıklaması yaptı. Açıklamaya Chp Sakarya Belediye Başkan Adayı İsmail Kılıç, CHP Sakarya İl Başkanı Erdoğan Isır ve çok sayıda partili katıldı.

İNCE OY İSTEDİ

 

31 Mart seçimleri öncesinde Adapazarı’na üst üste çıkarma yapan CHP, dün  24 Haziran Seçimleri Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce’yi Adapazarı’nda ağırladı. CHP Adapazarı Belediye Başkan Adayı İsmail Kılıç’a destek için Adapazarı’na gelen İnce, CHP Sakarya İl Başkanlığı önünde halka seslendi.

MİTİNG YASAĞI

Parti binası önünde konuşan İnce, Mitinge izin verilmediğini dile getirdi.  Muharrem İnce “Adapazarı’na bir daha geleceğim, miting yapmak yasak mı devlet hastanesine Binali Yıldırımın resmini asacaksın sonra miting yapmak yasakmış”dedi. Erdoğan ve Bahçelinin geçmişte, birbirine yaptıkları açıklama ile sert çıkışlarda bulunduklarını ifade eden İnce, “ İkisi birlikte milletin bekasını kurtaracakmış. Şimdi diyorlar Ak Partinin kazanması bir beka meselesi. Ak Parti 17 yıl önce iktidara geldiğinde ortada bir beka meselesi yoktu, o zaman siz bu duruma getirdiniz memleketi. Memleketi bu duruma getirenlerin memleketi kurtarması beklenemez” ifadesini kullandı.

EZAN’IN ISTIKLANMASI

Milleti korkutarak, kandırarak oy alınamayacağını belirten İnce şöyle devam etti, “Ezanı ıslıkladılar diyorlar. Toplantıyı düzenleyenler diyor ki bize polis gaz sıktı bizi engelledi biz onları ıslıkladık o esnada ezan okunuyormuş fark edemedik. Ben Türkiye’deki 82 milyon insanın 82 milyonuna kefilim bu ülkede kimse ezanı ıslıklamaz. Birkaç kişi çıkıp ezanı ıslıklarsa da onları analarından doğduğuna pişman ederiz. Bu ülkede bağımsızlığın 2 simgesi vardır biri bayraktır biri ezandır. Ezanın okunmasının 2 anlamı vardır biri Müslümanlara namaz çağırısıdır diğeri burası Müslüman bir ülke bu topraklar bizimdir demektir bağımsızlığın sembolüdür.”

BEKA MESELESİ

Belediyecilik hizmetinin  neden beka sebebi olduğunu sorar İnce, “Beka meselesini anlatayım.  2004’de Türk Askerinin başına çuval geçirilmesi bir beka meselesidir, Trump’ın Türkiye’yi tehdit etmesi bir beka meselesidir, Türk ordusunu Ergenekon diyerek dağıtmak bir beka meselesidir, Ege adaları Yunanistan tarafından işgal edilirken susmak bir beka meselesidir, Rahip’i ver yoksa fena olur dendiğinde susmak bir beka meselesidir. Beka meselesi dedikleri Erdoğan’la Bahçeli’nin koltuk bekası. Baş harflerine baktığınızda görürsünüz beka ne demek Bahçeli Erdoğan Koltuk Aşığı” dedi.

KATAR ORTAKLIĞI

Konuşmasına Sakarya ile devam eden İnce, “Sakarya’ya domates devletleştirildi, tank palet özelleştirildi durumun özeti bu. Devlet kağıt mı üretir sat SETA’yı, devlet kumaş mı üretir sat SümerBank’ı, devlet madenle mi uğraşır sat EtiBank’ı. Katar sana 500 milyon dolarlık uçak vermiş karşılığında bir şey vereceksin ne yapacakmış 50 milyon dolar yatırım yapacakmış 10’da biri yatırımla nasıl vereceksin burayı. Satmadım özelleştirdim diyor bizi de kendisi gibi diplomasız zannediyor heralde. Özelleştirme kanununda şöyle yazıyor; İşletme hakkı devri özelleştirmenin bir yöntemidir diyor. Yani sen burayı veriyorsun. Savunma Sanayini millileştireceğim diyorsun Katar’a veriyorsun Katar’la biz tek devlet miyiz? “ diye sordu.

45 BİN OY İSTEDİ

Isır  halka yönelik yaptığı açık toplantıda, “Soğan yok patates yok et yok süt yok yumurta yok sonra insanları bu yokluktan kurtarmak için varlık kuyruğu oluşturdum diyorsun orada bir tane zengin var mı? hepsi fakir fukara. Kuyruklar 2 ye ayrılıyormuş varlık kuyruğu yokluk kuyruğu bu kadar güzel yalan söylenir mi?  Bu seçimde sizlerden şunu istiyorum geçen seçimde Adapazarı’ndan 39 bin oy aldık bu sefer 39’u geçsin 40bin olsun 45bin olsun ama 38 bine düşmesin. Hepinize çok teşekkür ediyorum. Ben aday değilim ben misafirim ama adayımız İsmail Kılıç’a şöyle kocaman bir alkış istiyorum” dedi. İnce konuşmasını tamamlamasının ardından, partisinin seçim çalışmalarına katıldı. Abdülkadir Karga/Fuat İğci

 

 

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER