İnşaat işçisinin onur yürüyüşü

İnşaat işçisinin onur yürüyüşü

İnşaat işçisinin onur yürüyüşü

İsrail'in Gazze'ye düzenlediği saldırıları protesto etmek amacıyla Eskişehir'den İstanbul'a yürüyen inşaat işçisi Rıza Demiralay, dün Adapazarı'na ulaştı.

Onur yürüyüş
İsrail'in Gazze'ye karşı yaptığı saldırıları protesto etmek amacıyla önceki gün Eskişehir'den İstanbul'a yürüyüş başlatan Demiralay, dün Adapazarı'na geldi. Duble yol çalışmaları nedeniyle Bilecik-Adapazarı arasını otomobille geçen Demiralay, yürüyüşünü Adapazarı'ndan itibaren sürdürüyor. Soğuk ve yağışlı havaya rağmen yürüyen Demiralay, yürüyüşünün emperyalizme karşı bir onur yürüyüşü olduğunu söyledi. Amacının İsrail'in gazze saldırısını protesto etmek olduğunu vurgulayan Demiralay, yürüyüşü Taksim'de noktalayacağını bildirdi.
Göz yaşları
İnsanlık onurunu kurtarma ve göz yaşlarının son bulması için yürüyüşü başlattığını kaydeden Demiralay, 'Bu yürüyüş emperyalizme karşı onur yürüyüşüdür. İsrail'i protesto yürüyüşüdür. Emperyalizm kan, gözyaşı ve yoksullukla besleniyor Bunu sadece Filistin'de değil Irak, Somali ve Afganistan'da da gördük. Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi, değil savaşı durdurma kınamaktan aciz. Müslüman alemi birlik beraberlik içinde olmalı. Ekonomik kriz ne kadar etkilese de Filistin halkına gıda ve ilaç yardımı için hesap numarası açtıracağız. Türk halkının buna destek vereceğine inanıyorum.' dedi.

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner3
YORUM EKLE