İnternet hızlanacak

İnternet hızlanacak

İnternet hızlanacak

2009 yılında fiber optik kablo sistemine geçmek için çalışma başlatacaklarını dile getiren Türk Telekom İl Müdürü Ahmet Hamdi Zengin, 'Bu sayede internet ve telefon hizmetlerimiz daha sağlıklı ve daha hızlı olacaktır.' dedi.

İnternet yaygınlaştı
Türk Telekom İl Müdürü Ahmet Hamdi Zengin, 2009 yılında en önemli icraatlarının bakır kabloları fiber optik kablolar ile değiştirmek olacağını söyledi. 2008 yılını değerlendiren Zengin, en önemli icraatlarının kırsal santralleri sayısal santrale geçirmek olduğunu söyledi. Bu sayede köy şebekelerinin, şehir merkezindeki kaliteyi yakaladığını, aranan numaraların gözükebileceğini ve internet ağının oluşturulduğunu ifade eden Zengin, 'Sayısal santral ile köylerde ikamet eden vatandaşlarımız, internete kavuştu. Ancak bu santrallerin uzağında ve ya tepesinde kalan köyler bu hizmetten yararlanamadı. 2008 yılında yaptığımız yatırımlar ile birlikte müşterilerimizin yüzde 95'i internete kavuştu.' ifadesini kullandı.

Fiber optik kablolar
2009 yılında tüm Sakarya'yı yeni nesil şebekeye kavuşturmak için planlama yaptıklarının altını çizen Türk Telekom İl Müdürü Ahmet Hamdi Zengin, bunun için şebekelerdeki bakır kabloların değiştirileceğini ve yerine fiber optik kabloların döşeneceğini açıkladı. Geniş bant sayesinde veri kaybının olmayacağını ve yüksek hızda internetin müşterilerine ulaşacağını belirten Zengin, '2009 yılında ilk olarak şehir içindeki arızaları gidermek istiyoruz. Yeni nesil şebeke için, ilk olarak yeni yerleşim bölgesinde bu çalışmamıza başlamak istiyoruz ve burada çalışma yapan kurumlar ile beraber çalışmak için görüşmelerimiz sürüyor. Daha sağlıklı ve daha kesintisiz bir işletme yapmayı düşünüyoruz. Fiber optik projemiz gerçekleştiği zaman müşterilerimiz değişikliği anında hissedecek.' şeklinde konuştu.

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner3
YORUM EKLE