İptal davası açtı

Çarptığı polisin bacağının kesilmesine neden olan alkollü, ehliyetsiz ve bir gözü kör sürücü hakkında 251 bin liralık tazminat davası açıldı. Sakat kalan polisin avukatı, sanığın gayrimenkulleri kaçırdığını öne sürerek satışların iptali için dava açtıklar

İptal davası açtı

Geçen yıl 12 Mayıs’ta meydana gelen olayda, İl Emniyet Müdürlüğü’nde görev yapan İsmail Dere (30), çevreye rahatsızlık veren bir şahsı evine bırakmak için resmi araçla Karasu Caddesi’nde durdu. Dere’ye, bu sırada ehliyetsiz, alkollü ve 17 yıl önce geçirdiği kaza sebebiyle sol gözü görmeyen M.T.’nin (58) kullandığı otomobil çarptı. Ağır yaralanan Dere’nin kaldırıldığı hastanede birkaç gün sonra sağ bacağı kesildi.
SATIŞ İPTALİ
Açılan Ceza davası geçen hafta karara bağlandı. Mahkeme, sanık M.T.’yi ‘taksirle yaralama’ suçundan 1 yıl hapis cezasına çarptırdı. Diğer taraftar Polis memuru İsmail Dere, kendisini sakat bırakan M.T. hakkında Asliye Hukuk Mahkemesi’nde 250 bin lira manevi, bin lirada manevi olmak üzere toplam 251 bin liralık tazminat davası açtı. Sanığın tutuklu olduğu dönemde zararı karşılamaya hazır olduğunu beyan etmesine rağmen sonraki aşamalarda tazminat yükümlülüğünden kurtulmak için gayrimenkullerini kaçırdığını ileri süren Yıldız, gayrimenkullerin kaçırılmasıyla ilgili 1. ve 3. Asliye Hukuk Mahkemeleri’nde davalar açtıklarını kaydetti.
 

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner3
YORUM EKLE