İŞ GÜVENLİĞİ HAFTASI KUTLANDI

4-10 Mayıs tarihleri arasında kutlanan ‘İş Sağlığı ve Güvenliği Haftası’ kapsamında Bisiklet Adası’nda kutlamada konuşan Durmuş, ve etkinlikler düzenlendi. Çocukların erken yaşlarda sağlık ve güvenlik kültürünü kazanmasının çok önemli olduğunu söyledi

İŞ GÜVENLİĞİ HAFTASI KUTLANDI

Her yıl 4-10 Mayıs tarihleri arasında kutlanan ‘İş Sağlığı ve Güvenliği Haftası’ kapsamında İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Camili Mahallesi’ndeki Bisiklet Adası’nda kutlama ve etkinlikler düzenlendi. Vali Yardımcısı Abdul Rauf Ulusoy, İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş, Adapazarı Belediyesi Başkan Yardımcısı Yusuf Özden, Camili 15 Temmuz Mahallesi Muhtarı Yunus Özçelik, milli eğitim yöneticileri, okul müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve velilerin katıldığı etkinlikler büyük beğeni gördü.

GÜVENLİK KÜLTÜRÜ
Etkinliklerin açılışında bir konuşma yapan İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş, geleceğimiz olan çocukların erken yaşlarda sağlık ve güvenlik kültürünü kazanmasının çok önemli olduğunu belirterek, iş sağlığı ve güvenliği konusunun Milli Eğitim Bakanlığı’nın öncelikli amaçları arasında yer aldığını söyledi. Güvenli Okul, Güvenli Çevre, Güvenli Ev ortamlarının oluşturulabilmesi için toplumun tüm kesimlerinde sağılık güvenlik kültürünü yaygınlaştırmak üzere durmaksızın çalıştıklarını belirten Durmuş konuşmasını projenin sloganı olan ‘Risk Alma Ders Al, Daima Güvende Kal’ sözleriyle tamamladı.
SAĞLIK VE HİJYEN
Anaokulu öğrencilerinin denge bisiklet gösterisi, Gençlik Spor İl Müdürlüğü Bisiklet Grubu öğrencilerinin ileri sürüş teknikleri gösterisinin yer aldığı programda, ödül töreni de düzenlendi. İş Sağlığı ve Güvenliği Haftasıyla ilgili düzenlenen resim ve karikatür yarışmalarında dereceye giren öğrencilere ödüllerini Vali Yardımcısı Abdul Rauf Ulusoy, İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş ve SATSO 15. Meslek Komitesi Üyesi Özer Durmuş verdi. Sağlık ve hijyen konusunda önemli çalışmalar yaparak Beyaz Bayrak almaya hak kazanan okullara ödüllerini Adapazarı Belediyesi Başkan Yardımcısı Yusuf Özden, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Hüseyin Yalçın, İl Sağlık Müdürlüğü proje sorumlusu Dr. Hülya Taşkın verdi. İş Sağlığı ve Güvenliği programı, resim ve karikatür eserlerinin yer aldığı Bisiklet Vadisi salonundaki serginin tüm davetliler tarafından gezilmesiyle sona erdi.

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER