İS-TE-Mİ-YO-RUZ

Karasu Darıçayırı’na Nuryol tarafından yapılmak istenen çimento fabrikasıyla ilgili bugün bakanlıkta hayati bir toplantı var. Görüşlerine başvurduğumuz Sakarya milletvekilleri de çimento fabrikasına kesinlikle karşı olduklarını dile getirdi

İS-TE-Mİ-YO-RUZ


İDK TOPLANTISI BUGÜN
Nuryol firması tarafından Karasu Darıçayırı’na kurulması planlanan çimento fabrikasıyla ilgili olarak bugün Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nda İnceleme ve Değerlendirme Komisyonu toplantısı var. Sakarya Milletvekilleri gazetemize yaptıkları açıklamalarda çimento fabrikasına kesinlikle karşı olduklarını bir kez daha dile getirdi. Darıçayırı sakinleri de vatandaşları yanlarında görmek istiyor.
DARIÇAYIRI’NIN YANINDAYIZ
AKP Milletvekili Recep Uncuoğlu, Sakarya’da çevreyi kirletecek, tarımına zarar verecek ve halkın huzurunu kaçıracak her türlü yatırım girişimine karşı olduğunu ve bu tür yatırımların ilimizde olmaması gerektiğini söyledi. MHP Milletvekili Levent Bülbül ise, “İlimizin tamamında kirli sanayiye ve çimento fabrikalarına net bir şekilde karşı olduğumuzu tüm Sakarya bilsin. Darıçayırı’nın yanındayız” dedi.
BÖLGEYE ZARARI OLUR
CHP Milletvekili Engin Özkoç de, “Pişirip pişirip başka bir yol bulup önümüze getirmesinler artık bunu. İstihdama ve üretime karşı değiliz. İstihdam ve üretimin insan sağlığına zarar vermesine karşıyız” dedi. İyi Parti Milletvekili Ümit Dikbayır da, “Burası bir tarım şehri. Bölgenin yakınında tarım yapılan yerler var. Çimento fabrikasının bölgeye yararı olmaz daha fazla zararı olur. Bu yüzden biz çimento fabrikasına karşıyız” dedi.

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner3
YORUM EKLE