İşçi alacakları için Ankara'da girişim

İşçi alacakları için Ankara'da girişim

İşçi alacakları için  Ankara'da girişim

Kaynarca İşçi Hakları Derneği Avukatı Zeki Gözleveli, Köytür Fabrikası işçi alacakları için Ankara'da girişimde bulunacak

Kaynarca İşçi Hakları Derneği Hukuk Danışmanı Avukat Zeki Gözleveli, daha önce Aralık ayında bir bölümünün ödeneceği açıklanan kıdem tazminatı alacakları konusunda yeni girişimlerde bulunacaklarını belirtti. İşçi Hakları Dayanışma Derneği Kurucusu ve Basın Sözcüsü Sedat Balta 10 Mart 2003 tarihinden beri kapalı Köytür fabrikasında çalışan 500'ün üstündeki işçinin yasıl hakları konusunda 5,5 yıldır bir çalışma yapılmadığını belirtti.
Mahkeme süreci
Balta, 'Avukatlar ve İcra İflas Kurulu Aralık ayında yani bu ay yüzde 40 ödeme yapılacağını açıklamışlardı. Şimdi bu sözün tutulmasını bekliyoruz. Dernek Avukatımız Zeki bey ve dernek yöneticilerimizle birlikte önümüzdeki günlerde Ankara'ya giderek İcra İflas Kurulu'nda ödeme konusunu görüşeceğiz' dedi. Dernek Avukatı ve Hukuk Danışmanı Zeki Gözleveli konuyu işçi hakları konusunda uzman hukukçu profesörlerden içtihat (görüş) alarak mahkemedeki süreci hızlandırabileceklerini ifade etti.

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner3
YORUM EKLE