İşçiler tedirgin!

Erenler’de faaliyet gösteren Türk Traktör Fabrikası’nda çalışan 29 kişi daha işten çıkartıldı. Her ay sonunda işçi çıkartmayı gelenek haline getiren fabrikadaki işçiler ise duruma tepki göstermeye başladı.

İşçiler tedirgin!

“SIRA BİZE NE ZAMAN GELECEK”
Türk Traktör Fabrikası’nın Erenler İlçesinde bulunan üretim tesisinde çalışan 29 kişi, Ağustos ayı bitimi itibariyle işten çıkartıldı. Fabrika tarafından gelenek haline getirilen işçi kıyımı sürmeye devam ederken, gönüllü olarak işten ayrılanlar hariç fabrikadan çıkartılan işçilerin sayısı 150’yi buldu. Son olarak mesaisini bitirdikten sonra evine gitmek üzere hazırlanan 29 kişiye işten çıkarıldığı tebliğ edilince, gelenek haline gelen bu duruma işçilerden tepki geldi. Her ay sonu geldiğinde yürekler ağızda “bu ay sıra hangimizde” diye beklediklerini söyleyen işçiler, örgütlü oldukları sendikanın kendilerine sahip çıkmadığını da iddia ettiler.

SENDİKA SESSİZ!
Öte yandan Türk Traktör Fabrikası yetkili sendikası olan Türk Metal Sendikası’ndan konuyla ilgili olarak hiçbir açıklama yapılmazken, işten çıkartılan 29 kişinin fabrika içerisinde büyük huzursuzluğa sebep olduğu ve işçilerin duruma tepki gösterdiği öğrenildi. Ayrıca gelenek haline gelen ay başında işçi çıkartmanın Türk Traktör Fabrikası’nın ismini kötü yönde etkilediği belirtilirken, marka değeri zarar gören firmanın ne gibi adımlar atacağı ise merak konusu oldu.
 

Serkan OK

Güncelleme Tarihi: 30 Ağustos 2019, 12:10
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER