İşe girip kitabını bastırdı, kısa sürede listede yer aldı

Çıkarttığı ilk şiir kitabıyla kısa sürede edebiyat kulislerinde adından söz ettiren Karasulu genç yazar Aybüke Yıldız, “Hayallerim sayesinde işe girdim, girdim iş sayesiyle kitabımı bastırdım ve hayallerime kavuştum. Kimse hayallerinden vazgeçmesin” dedi.

İşe girip kitabını bastırdı, kısa sürede listede yer aldı
banner24

Yedi yıldır Karasu’da yaşayan 21 yaşındaki Aybüke Yıldız, çıkardığı ilk şiir kitabıyla şiir camiasında ses getiren isimler arasında yer buldu. “Çocukluğumdan beri içimde yazma aşkı vardı. “Nasıl oluştu, nereden geldi?” diye sorsanız anlatamam. Bir anda sizi buluyor” diyen Yıldız, Deli Kadının Papatya Sırları” isimli kitabını 6 Ocak’ta okurlarına sundu. Yüzden fazla şiirini tek kitapta toplayan genç yazar Aybüke Yıldız, “Bu kitap ile hayalim gerçekleşti. Bir kadının da kendi ayakları üzerinde durduğunu kanıtlamak istedim. Hayallerimi herkese ulaştırmak istiyorum” şeklinde konuştu.

HAYALLERİ SAYESİNDE

“Ortaokuldan beri her yerde bir şeyler yazıyordum. Çeşitli şiirlerim vardı” diyerek bu yola ne zaman girdiğini anlatan Aybüke Yıldız, “Bir gün sosyal medyada bir tanıtım gördüm ve şiirlerimi toplayıp gönderdim. İncelediler ve beğendiklerini söylediler. İlk kitabım bu sayede çıkmış oldu” dedi. Kitabını çıkartma hikayesini ise, “Karasu’da yaptığım iş görüşmesinde fiziken yetersiz gördükleri için kabul edilemeyecekken hayallerimden bahsettiğimde işe alındım. Girdiğim işte biriktirdiğim para ile kimseden destek almadan kendi kitabımı bastırdım. Bu noktada ‘Seni hayallerin için işe alıyorum’ diyen çalıştığım zincir marketin bölge müdürünün desteğini unutamam” diyerek anlatan Yıldız, ikinci şiir kitabının hazırlıklarına başladığını ve bir de roman yazacağını sözlerine ekledi.

İMZA GÜNÜ DÜZENLEYECEK

İlk olarak internet üzerinden kitaplarının satışa sunulduğunu belirten Yıldız, “BKM Kitap, D&R, Idefix ve Tikla24 gibi platformlarda yapılan satışlar beni oldukça memnun etti” ifadelerini kullanan Karasulu genç yazar, “Bu yolda yürüyen arkadaşlarıma, asla vazgeçmemelerini öneriyorum. İnançlarını kaybetmesinler yeterli. Ben hayallerimi hiçbir zaman bırakmadım, Rabb’im gerçekleştirmeyeceği hayali kurdurmaz. Karasulu gençler de asla kitap okumaktan vazgeçmesinler. Kitap okumak dünyanın en güzel şeyi. Bir insanın kalbine ve dünyasına ulaşmak çok güzel. Ben de kitap okuyarak bu günlere geldim” diyerek sözlerine son verdi. Yıldız, yakın zamanda Karasu’da bir imza günü düzenleyerek okurlarıyla da buluşacağını ifade etti. Cihan EMRE/KARASU
 

banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner22

banner21