İŞID ÜYELERİ OKULA GÖNDERMEDİKLERİ ÇOCUKLARI EĞİTTİ

Sakarya Emniyet Müdürlüğü'nün terör örgütü IŞİD'e yönelik düzenlediği operasyonda 13 IŞİD militanını gözaltına aldı. Gözaltına alınan militanların çocuklarına dini eğitim verdiği ve okula göndermediği öğrenildi. Çocuklar için ''Eğitim Tedbiri'' kararı a

İŞID ÜYELERİ OKULA GÖNDERMEDİKLERİ ÇOCUKLARI EĞİTTİ

ADLİYEYE SEVK
Sakarya Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi ekiplerinin önceki gün Sakarya ve İstanbul'da düzenlediği operasyonla terör örgütü IŞİD'e elaman kazandırmaya çalıştıkları iddia edilen biri kadın 5 kişi gözaltına alındı. İki hafta önce gerçekleştirilen operasyonda gözaltına alınan 13 kişi tutuklanırken, soruşturmanın devamında gözaltına alınan 5 kişi ise sabah saatlerinde Sakarya Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne getirilerek sağlık kontrolünden geçirildi. 5 kişi daha sonra adliyeye sevk edildi.
DİNİ EĞİTİM
Tutuklanan ve gözaltına alınan IŞİD üyelerinin ilköğretim ve lise çağındaki çocuklarını devlet okullarına göndermedikleri ve kendilerinin dini eğitim verdikleri tespit edildi. Sakarya Emniyet Müdürlüğü, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü ve Sakarya İl Milli Eğitim Müdürlüğü çocukların eğitim almaları için çalışma başlattı. 6 ila 18 yaşları arasındaki çocuklarının devlet okullarında eğitimleri için 'Eğitim Tedbiri' kararı için mahkemeye başvuruldu. Sakarya İl Aile ve Sosyal Politikalar Müdürlüğü görevlileri kaç kişi olduğu açıklanmayan, yakınlarının yanındaki çocuklar için ayrı ayrı eğitim tedbiri almak amacıyla Sakarya, Düzce ve İstanbul'da mahkemelere başvurdu. Yetkililer, yakınlarının yanında bulunan çocukların okullara kayıtlarının yapılması ve eğitim durumlarının takip edileceğini bildirdiler.

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner3
YORUM EKLE