İsrail'e lanet yağacak

İsrail'e lanet yağacak

İsrail'e lanet yağacak

Anadolu Gençlik Derneği (AGD) öncülüğünde 13 sivil toplum kuruluşu yarın İsrail'in katliama giriştiği Filistin halkına destek amacıyla Kent Meydanı'nda 'Zalimlere Lanet' mitingi gerçekleştirecek.

Tek yürek oluyoruz
İsrail'in Filistin'in Gazze Şeridi'ne yönelik füzeli saldırılarıyla yaptığı katliama tepkiler dinmek bilmiyor. Sakarya'dan da İsrail zulmüne büyük tepki var. AGD öncülüğündeki 13 sivil toplum kuruluşu yarın saat 13.00'de 'Zalimlere Lanet, Filistin'e Destek' mitingi gerçekleştirecek. AGD Şube Başkanı İbrahim Guli, bu insanlık suçu ve zulüm karşısında haykırmak gerektiğini belirterek, 'Filistin'deki haksız işgale, işkencelere ve zulümlere karşı sesimizi yükseltiyor, tek yürek oluyoruz' dedi.
Filistin Konsolosu
İsrail'in 1948 yılından bu yana bölgede işgalci devlet konumunda olduğunu belirten Guli, Filistin halkının 60 yıldır katliam ve soykırıma maruz kaldığını söyledi. Guli, 'Katliama karşı susmamak için 13 sivil toplum kuruluşunun ortaklığında düzenlenecek olan mitinge tüm Sakaryalıları bekliyoruz' dedi. Mitinge Filistin Başkonsolosu Abdelkerim El Hatip, Gazze'den yaralı olarak gelen Adel Abuhatır ve gazeteci-yazar Nurettin Şirin de katılacak.

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner3
YORUM EKLE