İsrail'e sessiz protesto

İsrail'e sessiz protesto

İsrail'e sessiz protesto

AKM önünde İsrail'i protesto eden Yurtsever Cephe'ye ait 40 kişilik grup tek sıra halinde Dar Sokak'ta açtıkları pankartlar ile sessiz bir yürüyüş gerçekleştirdiler.

Dar Sokak
Yurtsever Cephe'ye ait 40 kişilik grup İsrail'in Gazze'ye yaptığı saldırıları protesto etti. Açtıkları pankartlar ile Dar Sokak'ta tek sıra halinde sessiz yürüyüş gerçekleştiren 40 kişilik grup daha sonra AKM önünde toplanarak basın açıklaması yaptı. Grup adına açıklama yapan Ece Uysal, saldırıların 13. günü olduğunu belirterek, ' Nazi kamplarını andıran insan kıyımı yıllar sonra Filistin halkına yönelik yapılıyor. İşbirlikçi AKP hükümeti kınamalar ile süreci geçiştirmeye çalışıyor' dedi.
AKP'ye eleştiri
AKP hükümetine yönelik sert eleştirilerin yapıldığı açıklamada, AKM önünde toplanan grup sloganlar attı. ' Kahrolsun İsrail, İşbirlikçi AKP, Katil İsrail Filistin'den defol, Bahane Hamas İsrail aklanamaz' sloganlarının atıldığı eylemde polis çevrede geniş güvenlik önlemleri aldı. Eylemin sona ermesi ardından Yurtsever Cephe grubu yine tek sıra halinde sessiz bir yürüyüş gerçekleştirmelerinin ardından dağıldılar.

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner3
YORUM EKLE