İstanbul Dere büyüleyecek

Sapanca Belediyesi Çayiçi Mahallesi’nden geçen İstanbul Deresi üzerinde rekreasyon ve çevre düzenlemesi çalışmalarını başlattı.

İstanbul Dere büyüleyecek

Sapanca’nın dört biryanında hizmet atağı başlatan Sapanca Belediyesi Fen İşlerine bağlı ekipler, Çayiçi Mahallesi Yılmaz Caddesi üzerinde yol genişletme çalışması, asfalt, baskı beton, bordür çalışmalarına başladı. Yılmaz Caddesine paralel geçen İstanbul Deresi’ni de ıslah eden ekipler, dere içi kenarlarını taş duvarlarla ördü. Yılmaz Caddesi üzerinde yapılacak baskı beton kaldırım, yürüyüş yolu, oturma grupları, dekoratif aydınlatma sistemi, ağaçlandırma ve peyzaj çalışmaları ile ilçede yeni bir yaşam alanına daha kavuşmuş olacak.
BAŞKAN USLU
Yapılan çalışma hakkında bilgi veren Belediye Başkanı İbrahim Uslu, yaz aylarının sonlarına doğru hızlı bir çalışma içine girdiklerini söyledi. İlçede önemli projeleri bir biri hayata geçirdiklerini söyleyen Uslu, “Bu çalışmalara paralel olarak bir taraftan da mahallelerin imajlarını değiştirmeye çalışıyoruz.
Bu kapsamda Çayiçi Mahallesi’nde bulunan Yılmaz Caddesi’ndeki yolu 6 metreden 9 metreye çıkarttık, İstanbul Deresi’ni temizleyerek taş duvarlarla ördük, dere kenarında yapılacak yürüyüş yolu, oturma grupları, bitki ve peyzaj çalışmaları ve dekoratif sokak aydınlatmaları ile Çayiçi Mahallesi yeni bir yaşam alanına kavuşacak” dedi.
 

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER