İSTANBUL'DAN AKIN VAR

AKP’nin İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ni kaybetmesinin ardından açıkta kalacak bürokratların hedefinde Sakarya var. İstanbul’da yıllarca görev yapan bürokratların araya üst düzey siyasetçileri de koyduğu ve Sakarya’daki kadrolara gelmek istediği öğrenild

İSTANBUL'DAN AKIN VAR

BAŞKANLIKLARA TALİPLER
AKP’nin Ankara’nın ardından önceki gün yapılan seçimde İstanbul’u da kaybetmesiyle açıkta kalacak olan bürokratların hedefinde Sakarya Büyükşehir Belediyesi var. İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nde İmamoğlu ile çalışmayacaklarını belirten daire başkanları ve genel müdürler, Sakarya’ya gelmek için kulis çalışmalarını hızlandırdı.
ONLARI DEVREYE SOKTULAR
Bürokratların AKP Genel Başkan Yardımcıları başta olmak üzere bakanları devreye soktuğu da öğrenildi. Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na Ekrem Yüce’nin seçilmesiyle birlikte belediye genelinde genel sekreterlik, daire başkanlıkları, daire müdürleri ve SASKİ kadrolarında büyük değişim bekleniyordu.
YÜCE DEĞİŞİME GİTMEDİ
Ancak Yüce beklenilenin aksinde kadrolarda çok fazla değişime gitmedi. Yüce’nin kadroları tamamlamak için İstanbul seçimlerinin tamamlanmasını beklediği iddia edildi. Siyasi kulislerde başta ulaşım olmak üzere bir çok daire başkanlığı için İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nde uzun yıllar görev yapan bürokratların ismi dolaşıyor.

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER