İşte Sakarya'da merak edilen son vaka sayıları!

Sakarya'da bir süredir açıklanmayan vaka sayılarına Yenihaber ulaştı. Koronanın tırmanışa geçtiği son günlerde Sakarya'da günlük ortalama 70'in üzerinde vaka tespit edildi, aktif vaka sayımız 900'e yaklaştı

İşte Sakarya'da merak edilen son vaka sayıları!

sakaryayenihaber.com-Azim ÇELİK'in haberi


Koronavirüsün yeniden tırmanışa geçtiği son günlerde ülkede panik havası yaşanıyor. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, uyarılarını her güne yineliyor ama duyarlılık seviyesi halen düşük.

Bu durum Sakarya için de farklılık göstermiyor. Maske, mesafe ve hijyen konusunda sorumsuz ilimizde de tedbirsiz davranışlar sergileniyor.

Durumun ciddiyetinin farkında olmayan vatandaşlar düğün, nikah, cenaze, taziye ve arkadaş buluşmalarında temastan kaçınmıyor.


Vaka ve vefat sayılarının yükseldiği Sakarya'da, son 1 aydır veriler açıklanmıyordu.sakaryayenihaber.com, son sayılara bazı kaynaklardan ulaştı.

Alınan son bilgiye göre günlük vaka sayımız son 2 haftada ortalama 70'in üzerinde seyrediyor. Aktif olarak hastalıkla savaşan, ufak bir bölümü SAÜEAH'ta ve gerisi evde tedavi gören yaklaşık 900 kişi bulunuyor.

Vefat sayıları ise geçtiğimiz günlerde yazdığımız gibi 120'ye ulaştı. Sakaryalı yetkililer, sayıların daha fazla artmaması ve hastalığın kontrol altına alınabilmesi için "tedbirlere uyalım" çağrısı yapıyor. 

Güncelleme Tarihi: 10 Eylül 2020, 13:55
banner3
YORUM EKLE