İTHAL BÜROKRATLAR BELEDİYE KADROLARI İÇİN BİRBİRLERİYLE YARIŞIYOR: HERKESİN GÖZÜ SAKARYA'DA


AKP’nin büyükşehirleri kaybetmesinin ardından o belediyelerde açıkta kalan bürokratlar gözlerini Sakarya’ya dikti. Başta büyükşehir olmak üzere ilçe belediyelerindeki açık kadrolara gelmek isteyen bürokratlar, buldukları referanslarla belediye başkanların

İTHAL BÜROKRATLAR BELEDİYE KADROLARI İÇİN BİRBİRLERİYLE YARIŞIYOR: HERKESİN GÖZÜ SAKARYA'DA


REFERANSLAR ARIYOR
AKP’de başta Ankara olmak üzere büyükşehirlerin kaybedilmesinin ardından bir çok bürokrat açıkta kaldı. Yeni gelen başkanlar tarafından belediyede istenmeyen bu bürokratlar gözlerini Sakarya’ya çevirdi. Başta Büyükşehir Belediyesi olmak üzere Adapazarı ve Erenler gibi yeni yapılanmaya giden belediyelerdeki boş kadroları araştıran bürokratlar açık kadrolar için referanslarını devreye sokarak başkanlara ulaşmaya çalışıyor.
HEDEF BÜYÜKŞEHİR
Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na Ekrem Yüce’nin seçilmesiyle birlikte belediye genelinde genel sekreterlik, genel sekreter yardımcılığı, daire başkanlıkları, daire müdürleri ve SASKİ kadrolarında büyük değişim bekleniyor. İthal bürokratların metropol belediyelerde yaptıkları görevlerle ilgili özgeçmişlerini de başkanlara gönderdiği ve özellikle Sakarya Büyükşehir Belediyesi’ndeki daire başkanlıklarının taliplilerinin çok olduğu öğrenildi.
PEHLİVAN ÖRNEĞİ
Belediye başkanlarının da şehri tanımayan bürokratların gelmesine soğuk baktıkları da belirtiliyor. Genel Sekreterlik görevini yürüten İbrahim Pehlivan’ın Sakarya’da ikamet etmemesinin tepkiyle karşılandığını belirten başkanlar, kadrolarını Sakaryalı isimlerden oluşturmak istediklerini ısrarla vurguluyor. Yeni başkanların bu baskıyı önleme adına bir an önce kadrolarını tamamlamaya çalıştıkları da ifade edildi.

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner22

banner21

izmir escort