İyi Parti'den hibe tepkisi: "Sakarya'ya niye yok"

İyi Parti Sakarya Şubesi, çiftçilere dağıtılacak hibelerin verileceği iller arasında Sakarya'nın olmamasına tepki gösterdi.

İyi Parti'den hibe tepkisi: "Sakarya'ya niye yok"

Bakanlık olarak ekilebilir tüm arazileri üretime kazandırmak için “Bitkisel Üretimin Geliştirilmesi” Programını başlattıklarını belirten Tarım ve Orman Bakanı Dr. Bekir Pakdemirli, “Yazlık ekim yapılabilecek alanlarda ekilişlerin kesintiye uğramaması ve tüm ekilebilir arazilerin üretime katılması için, bu proje kapsamında belirlenen 21 ilde üreticilerimize tohumların yüzde 75’ini hibe ediyoruz” dedi. 

Açıklanan 21 il arasında Sakarya'nın yer almamasına tepki gösteren İyi Parti Sakarya Şubesi'nden şu açıklama yapıldı:

"Bu şehir sahipsiz, bu şehir öksüz diyoruz, boşuna söylemiyoruz. Tarım ve Orman Bakanlığı’nın tohum hibesi yapacağı  21 il arasında maalesef Sakarya yine yok. Türkiye’nin en verimli topraklarına sahip Sakarya, sağlıkta, eğitimde ve sanayide görmezden gelindiği gibi tarımda da yok sayılıyor.

Ne üretilen mısıra ve fındığa  istediğimiz fiyatı alabiliyoruz, ne de birçok ilin faydalandığı devlet desteklerinden yararlanabiliyoruz. Şehrimizin yeri geldiğinde mangalda kül bırakmayan iktidar vekilleri de, “biz çalışsak da çalışmasak da bu millet bize oy verir, ortalığı bulandırmaya, Reis’e sorun taşımaya gerek yok” mantığıyla bu eksiklikleri telafi etmek için çaba sarf etmiyor veya mış gibi yapıyor.

Sakarya’nın muktedir vekillerine soruyoruz, ne zaman üst perdeden konuşmayı bırakıp, şehrimizi bu içler acısı sahipsizliğinden kurtaracaksınız? Ne zaman bu şehre gerçek anlamda yüzünüzü döneceksiniz?"

banner3
YORUM EKLE
YORUMLAR
Bülent
Bülent - 6 ay Önce

Merhaba, haberin konusu açısından Sakaryamız için önemli ve yerinde bir tepki. Sakarya halkının önemli bir kesimi tarım ile geçimini sağlamaktadır. Ancak haberi bu mecraya servis eden arkadaş siyasi bir partinin şubesi olamayacağını bilmiyor mu ?

SIRADAKİ HABER