Kabusu yaşayanlar anlattı: Herkes kaçıştı, deprem gibiydi

Atatürk Bulvarı'nda 2 katlı binanın çöktüğü anlarda orada bulunan vatandaşlar, yaşanan korku dolu anları anlattı.

Kabusu yaşayanlar anlattı: Herkes kaçıştı, deprem gibiydi
HABERİN GALERİSİ
Bulvarda bina çöktü

Bulvarda bina çöktü

sakaryayenihaber.com-

Serkan ÖZAY'ın haberi

Adapazarı kent merkezindeki Atatürk Bulvarı'nda 2 katlı binanın çökmesi, bölgede büyük bir korku yarattı.Binanın çevresinde bulunan iş yerleri ve evler boşaltıldı. Adapazarı Belediyesi, Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü ekipleri, bölgede inceleme yapıyor. Binanın çöktüğü anlarda orada bulunan vatandaşar, kabus anlarını anlattı.

Mal sahibinin kızı Esra Arık
"Temel çalışması yapıyorlardı, bizim binalarımızı da istedi vermedik. Vermediğimiz için de temelin dibine kadar girdi, kaç sefer uyardık yapı denetimden de ama bir türlü bizi dinlemedi, bütün temele girdi. İşte sonuç bu. Saat 09.30 sıralarında meydana geldi çökme. İşçiler içeriden zor çıktılar. İşçiler kıl payı kurtuldular. Sonuç bu işte, maddi zarar olarak hiçbir şey belirli değil ama yardım istiyorum, mağdurun arkasında dursunlar. Yetkililerden benim mağduriyetimi gidermeleri için yardım istiyorum"

Eski müteahhit Ali Usta
"Burayı alan müteahhit mecburen yıkıyor. Belediyeye gidip söylemiştik. Çalışan yetkililer bunun bilincine varmıyorlar. Koskoca semt toz bulutu oldu, benim dükkanımın içi komple toz doldu"

Mevlüt Sarı
"İşe gidiyordum, bir anda gümleme sesi geldi. Yaralı olan kimse yok, kimse yara almadı. Allah korudu. Kütleme sesi geldi. Bir anda toz duman oldu. Bir anda deprem oluyor zannettik. Bir anda oldu her şey. Herkes bir tarafa kaçıştı."

Sakarya Yenihaber

Güncelleme Tarihi: 16 Ocak 2020, 12:18
banner3
YORUM EKLE
YORUMLAR
Teselli
Teselli - 7 ay Önce

Geçmişte yediğin hurmalar gün gelir bir tarafını tırmalar yada acı var mı acı mı demeli bilemedim ,keske hep sadece kendine zarar vermis olsaydi bu hayatta , en azından bundan sonra başkalarina zarar vermeyecek , ettiğini buluyor mu insan bu hayatta ne ?

SIRADAKİ HABER