Kaç öğrenci taburcu oldu? Son durum

Adapazarı'nda özel okulda yedikleri yemekten zehirlendikleri gerekçesiyle hastaneye başvuran sayısı 148 olurken, bunlardan müşade altına alınan 26 öğrenciden 11'i taburcu edildi

Kaç öğrenci taburcu oldu? Son durum

sakaryayenihaber.com-

Adapazarı'nda dün gece saatlerinden bu yana özel okulda yaşanan gıda zehirlenmesi konusunun paniği sürüyor. Dün gece saatlerinde başlayan hastaneye başvurular bugün akşam saatlerine kadar sürdü.
 Hastaneye "mide bulantısı ve kusma" şikayetiyle giden öğrenci sayısı bu akşam saatlerinde 148'e yükseldi.
26 MÜŞADEDEN 11'İ TABURCU
 100'den fazlası SAÜEAH Çocuk Acil'e, diğerleri ise Yenikent ve çevredeki özel hastanelere giden öğrencilerden 26'sı yapılan tetkiker sonrası müşade altına alınmıştı. 
Hastanelerde bir çok teste sokulan 26 öğrenciden 11'i akşam saatlerinde taburcu edildi. 15 öğrencinin ise tedavisi devam ederken, durumlarının stabil olduğu öğrenildi. 
NUMUNE İNCELENİYOR
Öte yandan, özel okulda çıkan öğle yemeğindeki tavuk ve makarna yemeklerinden alınan numunelerin İl Tarım ve Orman Müdürlüğü Labaratuvarı'nda inceleniyor. Bu inceleme sonunda çıkan sonuçlar, zehirlenmenin neden meydana geldiği sorusuna cevap olacak.
 

Sakarya Yenihaber

Güncelleme Tarihi: 28 Kasım 2019, 13:53
banner3
YORUM EKLE
YORUMLAR
Muhammet Arda Küçükler
Muhammet Arda Küçükler - 1 yıl Önce

Yemekten değil. Okulumuzdan numune alınmıştır . Okulumuzdaki doktor veliler “ gıda zehirlenmesi değil” demiştir.

Fatih Akbaş
Fatih Akbaş @Muhammet Arda Küçükler - 1 yıl Önce

Hangi okul bu bizim kızda özelde

CEM KARAKAYA
CEM KARAKAYA - 1 yıl Önce

Bir çok farklı okulun öğrencilerindede aynı şikayetler olmuş.Ayrıca o gün okula gitmemiş ve yemekhaneye inip yemek yememiş öğrencilerde var hastaneye gidenler arasında.Her şeyi çok bilen biz herzamanki gibi kurumları beklemeden olaya zehirlenme deyip ne hikmetse sadece 1 okulu linç etmeye kalkıştık.Yazık yargısız infaz ve iftira atmak bu kadar kolay olmamalı.