Kaçak avcılara operasyon

Kaçak avcılara operasyon

Kaçak avcılara operasyon

İl Çevre ve Orman Müdürlüğü ekipleriyle Acarlar Longozu'nda kaçak avcılara yönelik operasyon düzenleyen jandarma ekibi çok sayıda av malzemesi ile ahşap kayığa el koydu.

Koruma sahası
İl Çevre ve Orman Müdürlüğü, İl Jandarma Alay Komutanlığı Çevre Koruma Timi ve Karasu Jandarma Komutanlığı ekipleriyle Acarlar Longozu'ndaki Yaban Hayatı Geliştirme sahasında kaçak avcılara yönelik operasyon düzenledi. Operasyonla ilgili bilgi veren İl Çevre ve Orman Müdürü Nurettin Taş, Kacak Avcılık amacıyla kurulan toplam 10 adet gümenin imha edildiğini belirterek, 1 adet gümede avlandığı tespit edilen 2 kişi silahları ile birlikte avdan men ettiklerini kaydetti.

Gümeler yakıldı
Taş, gümenin önüne bağlanan 8 adet canlı mühre ile 2 adet ölü yaban ördeğine ve 8 adet kasnak tipi balık ağına el konulduğunu açıkladı. Jandarma, avcıların avcılık belgeleri olmadığı ve izinsiz olarak av yaptığı tespit ederek bu kişiler hakkında yasal işlem başlattı. Ayrıca avda kullanıldığı tespit edilen 1 adet ahşap kara kayığa da el konularak Karasu İlçe Jandarma Komutanlığı'na çektirildi. İl Çevre Orman Müdürü Nurettin Taş, kaçak avcılıkla mücadelelerinin süreceğini bildirdi.

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner3
YORUM EKLE