Kaçak nargilecilerin izini 5 ay sürdüler

Sakarya Emniyeti, kaçak nargile ve elektronik sigaracıların peşine düştü. Tespit edilen şüpheli şahısların 5 ay izini süren polis, operasyonun sonunda 5 kişinin adresinde kaçak bin 200 kilo nargile tütünü, 23 elektronik sigara likildi ile puro ve tütsü malzemeleri ele geçirdi

Kaçak nargilecilerin izini 5 ay sürdüler

    sakaryayenihaber.com-

Sakarya Emniyet Müdürlüğü, kaçak nargile ve elektronik sigaracılara yönelik geniş çaplı bir operasyon yaptı. Polis, 5 ay önce isimlerini tespit ettikleri 5 kişiyi takibe aldı. Şüpheli şahısları 5 ay boyunca izleyen ekipler, şahısların kaçak olarak üretim yaptıkları depo ve atölyelerin yerini tespit etti.  Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi, sıkı takibin sonunda 5 ikamet, 4 iş yeri ve 2 depoya eş zamanlı olarak baskın yaptı. Bu adreslerde yapılan aramada Bin 200 kg nargile tütünü, 23 adet elektronik sigara likidi, 217 adet puro, 74 adet tütsü, 145 adet sahte olduğu değerlendirilen bandrol, 17 kilo açık tütün ve 3 buçuk kilo pipo tütünü ele geçirildi. Nargile, elektronik sigara ve bunların malzemelerini kaçak olarak üreten 5 kişi gözaltına alındı. O.K, R.T, C.D, A.H.Y ve  H.T isimli şüpheliler, emniyette sorguya alındı.

 
Sakarya Valiliğinden konuyla ilgili şu açıklama yapıldı: İlimiz genelinde “5607 Sayılı Kaçakçılıkla Mücadele Kanununa Muhalefet (Tütün ve Tütün Mamulleri Kaçakçılığı)” suçuna karışan veya karışması muhtemel şahıs/şahısların tespiti ve yakalanmasına yönelik Sakarya Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü görevlilerince, kaçak yollarla ülkemize giren ve sonra piyasaya sürülerek satışı yapılan bandrolsüz gümrük kaçağı tütün ve tütün mamulleri ile ilgili 5 ay süren çalışmalar sonucuda 05/11/2019 günü eş zamanlı yapılan operasyonda; 5 ikamet, 4 işyeri ve 2 depoda yapılan aramada 1.200 kg nargile tütünü, 23 adet elektronik sigara likidi, 217 adet puro, 74 adet tütsü, 145 adet sahte olduğu değerlendirilen bandrol, 17 kg açık tütün ve 3,5 kg pipo tütünü ele geçirilmiş konu ile ilgili O.K, R.T, C.D, A.H.Y, H.T, isimli şahıslar göz altına alınmıştır. Konu ile ilgili tahkikat devam etmektedir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.                                                                                     

Sakarya Yenihaber

Güncelleme Tarihi: 07 Kasım 2019, 23:08
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER