Kaçak su kullanımında yüzde 15 azalma oldu

Kaçak su kullanımında yüzde 15 azalma oldu

Kaçak su kullanımında  yüzde 15 azalma oldu

ADASU Genel Müdürü Rüstem Keleş, 2008 yılında 2 bin 906 kişi hakkında kaçak su kullanımı nedeniyle tutanak tuttuklarını belirterek, kaçak su kullanımını yüzde 15 azalttıklarını kaydetti.

Denetimler sıklaştı
Büyükşehir Belediyesi sınırlarında kaçak su kullanımını en aza indirmekte kararlı olan Adapazarı Su ve Kanalizasyon İşleri Dairesi (ADASU), kaçak su denetimlerini sıklaştırdı. Merkez, belde ve köylerde özel ekipler tarafından yapılan denetimlerde 2008 yılında kaçak su kullandığı belirlenen 2 bin 906 kişi hakkında tutanak tutuldu. Gerçekleştirilen denetimlerde ise 2 bin 174 aboneye işlem yapıldı. ADASU yetkililerinden alınan bilgilere göre 17 kişinin kaçak su dosyası savcılığa verildi ve 2008 yılı genelinde 767 milyon TL'lik tahakkuk yapıldı.

Hırsızlık suçuyla aynı
ADASU olarak kaçak su kullanımını önlemek için gereken önlemlerin alındığını ifade eden Keleş, 2008 yılında gerçekleştirilen denetimlerle kaçak su kullanımının yüzde 15 oranında azaldığını ifade etti. Kaçak su kullanımın hırsızlık suçu sayıldığını ifade eden Rüstem Keleş, 'TCK'nın 141'nci maddesine göre kaçak su kullanmak hırsızlık suçu sayılıyor ve bir yıldan üç yıla kadar da hapis cezası uygulanıyor. ADASU olarak kaçak su kullanımını önlemek için gereken önlemeleri alıyoruz. Kaçak su kullanımını önüne geçebilmek amacıyla özel ekip oluşturduk. Ekiplerimiz gece gündüz demeden görev yapıyorlar. Kaçak su kullanımından şüphelenen vatandaşlarımız ALO 185'i arayarak bize ulaşabilirler' dedi.

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner3
YORUM EKLE