Kaderi başvuruya bağlı

Yapımı 11 milyon liraya mal olan ve yeterli talep olmadığı gerekçesi ile kapatılması gündemde olan Karasu KYK Öğrenci Yurdu öğrenci kayıtlarına açılmadı. Öğrenciler, dilekçe ile yurt başvurusu yaparlarsa yeniden açılacak. Aksi halde 11 milyon lira heba olacak

Kaderi başvuruya bağlı

BAŞVURU DA YOK

Yeterli talep olmadığı gerekçesi ile KYK’nın kapatılacak yurtlar listesinde yer alan ve tasarruf tedbirleri kapsamında önümüzdeki yıl hizmet vermeyeceği duyurulan Karasu Yurdu’nun kaderi öğrenciye kaldı. Ancak öğrenciler kayıt sırasında yurt açık görülmediği için başvurusunda bulunamıyor. Eğer öğrenciler dilekçe ile başvuruda bulunur ve yeterli sayıya ulaşılırsa yurdun açılması söz konusu olacak. Aksi halde 11 milyona mal olan yurdun kapısına kilit vurulacak.

KONTENJAN DOLDU

Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi’ne geçen Karasu Meslek Yüksekokulu tercih edilen okullar arasında yer aldı. Karasu MYO’nun tüm bölümlerindeki kontenjanlar doldu. Tercihte bulunan öğrencilerin kayıtlarını yapması durumunda Karasu MYO tam kapasite ile öğretime geçmiş olacak. Ancak yurdun kapatılması durumunda bu öğrencilerin barınma problemi ortaya çıkacak. Bazı öğrencilerin bu gerekçe ile okul kaydını yapmaması da söz konusu olabilecek.

banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER