KADIN ÇİFTÇİYE BAKAN ÖVGÜSÜ

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin ve Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker, Kadın Çiftçi Eğitimi Sertifika Töreni’ne katılmak üzere ilimize geldi. Törende konuşan Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin “Kalkınma güvenle başlar” d

KADIN ÇİFTÇİYE   BAKAN ÖVGÜSÜ

Elmas Otel’de gerçekleştirilen törene, Vali Mustafa Büyük, Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, AKP Milletvekilleri Ayşenur İslam, Hasan Ali Çelik, Ayhan Sefer Üstün, Ali İhsan Yavuz, Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Genel Başkanı Başkanı Şemsi Bayraktar, AKP MKYK Üyesi Çiğdem Erdoğan Atabek, belediye başkanları, STK temsilcileri ve kadın çiftçiler katıldı.
KIRSAL KESİM
Açılış konuşmasını yapan Akyazı Ziraat Odası Başkanı Şener Bayraktar, kadın çiftçilere verilen eğitimlerle ilgili bilgilendirmede bulundu. Kadın çiftçiler adına konuşma yapan Sibel Baykal da verilen eğitimlerin önemine değinerek, emeği geçen kurumlara teşekkür etti. Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu ise böyle bir tabloya şahit olmanın mutluluğunu yaşadığını belirterek, “Tarımla uğraşan kadınlarımız bu eğitimler sayesinde daha da becerikli olacaklardır. Bu eğitim özellikle kırsal kesimlerde tarım faaliyetlerini yürütenler için önemli bir katkı sağlamıştır” dedi.
KALKINMA
TZOB Başkanı Şemsi Bayraktar eğitimlerin önemine değindi. Bayraktar, “Bu alanda başlatılan eğitimleri ilk Sakarya tamamladığı için ben de sayın bakanımı arayarak sertifika törenimize davet ettim” diyerek programa katılım gösteren bakanlara teşekkür etti.Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin ise yaptığı konuşmasında üretimin önemine değindi. Şahin, “Küreselleşme, çevre, göç, kentleşme gibi birçok sorunu çözebilmek için üretebilen ve yaşatabilen bir toplum olmalıyız. Bunun için de ihtiyacımız olan şey toprak, su ve enerjidir” diye konuştu. “Kalkınmayı insanımız için yapmalıyız” diyen Şahin, “Ekonomik kalkınmayı sağlamak istiyorsak önce birbirimize inanmamız ve güvenmemiz gerekiyor. Sakarya bize inanıyor güveniyor, biz de onlara” dedi.
322 KADIN
Gıda ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker de kadın çiftçilerin eğitimiyle ilgili olarak, “Kadınların her sektör gibi tarım alanında da aktif olması çok önemli. O nedenle bu projenin ortaklarına teşekkür ediyorum. İmzaladığımız protokol 5 pilot ilde uygulandı ve en çok eğitim alan kadın çiftçimiz de Sakarya’dan çıktı. Çok şükür bu protokol meyvelerini vermeye başladı” şeklinde konuştu.Yapılan konuşmaların ardından 322 kadın çiftçi,Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin ile Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker’in elindeneğitim sertifikalarını aldılar.
ŞÖNİM
Elmas Otel’deki programın ardından Serdivan Belediyesini ziyaret eden her iki bakan, Buradaki ziyaretlerinin ardından Valilik makamını ziyaret ettiler. Valilikteki ziyaretinde ilimize kurulması planlanan Şiddet Önleme ve İzleme Merkezi(ŞÖNİM) konusuna açıklık getiren Bakan Şahin, “Sakarya’ya en iyi ŞÖNİM’in açılması için yoğun bir çalışma başlattık” dedi.
SGM
Valilikteki ziyaretin ardından, Büyükşehir Belediyesi ziyaret edildi. Aile ve Sosyal Gelişim Merkezi hakkında bakanlara bilgi veren Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, “Şehrimiz, tam bir kardeşlik coğrafyası, huzur kenti. Milletvekillerimizle, belediye başkanlarımızla, teşkilatlarımızla; partimizin misyonu çerçevesinde hizmet ediyoruz” dedi. Projeyi inceleyen Bakan Şahin, “Buraya yaptığımız yatırımları başka bir yere yapmadık, sizler güzel işler yapın, gerisi başak gibi çoğalır” dedi.
 

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER