Kadın cinayetlerine dikkat çekti

Sakarya Barosu Başkanı Av. Abdurrahim Burak stajlarını tamamlayan avukatların ruhsat töreninde kadın cinayetlerine dikkat çekti.

Kadın cinayetlerine dikkat çekti

Burak, bu cinayetlerin kadına karşı toplumsal cinsiyet eşitsizliğini ve ayrımcılığını acı bir şekilde gösterdiğini söyledi.


TÖREN DÜZENLENDİ
Sakarya Barosu’nda staj dönemini başarıyla tamamlayan stajyer avukatlar; Sümeyra Göl, Sinem Saçan ve Erkan Elmacı, meslek yeminlerinin ardından ruhsatnamelerini aldı. Ruhsatnamelerini almaya hak kazanan genç avukatlar için Baro Konferans Salonu’nda ruhsat töreni düzenlendi. Törene Baro Başkanı Av. Abdurrahim Burak, Başkan Yardımcısı Av. Osman Ayar, Genel Sekreter Av. Ümit Fırtın, Sayman Av. Talha Toçoğlu, yönetim kurulu üyeleri, avukatlar ve aileler katıldı. Törende meslek yeminleri eden avukatlara ruhsatnameleri ise Başkan Abdurrahim Burak ile yanında staj yaptığı avukatlar Nazmi Erişir ve Gülşah Başduran tarafından takdim edildi.

YAŞAM HAKKI
Törende, kadın cinayetlerinin son zamanlarda arttığını ve durdurulamadığını belirten Başkan Abdurrahim Burak, "Kadın cinayetlerinin dur durak bilmediği, kadınların sosyal hakları ve en temel haklarından olan yaşam hakkının dahi vahşice elinden alındığı günlerden geçiyoruz. Ülkemizde kadına yönelik şiddetinin geldiği bu vahim ve ürkütücü durum, kadına karşı toplumsal cinsiyet eşitsizliğini ve ayrımcılığını acı bir şekilde göstermektedir. Kadınlara yönelik şiddetin ve yaygınlaşmasının sebepleri araştırılmalı. Kültürel ve insan hakları çerçevesinde kalıcı çözüm yolları aranarak, koruyucu ve önleyici tedbirler alınmalıdır. Biz Sakarya Barosu olarak, şehrimizdeki ve ülkemizdeki kadına yönelik şiddet olaylarında sessiz ve seyirci kalmadık. Kadınlarımızın ve çocuklarımızın geleceklerini güvence altına almak için elimizden geleni yapıyoruz, yapacağız” diye konuştu.

BARODAN HEDİYE
Törenin sonunda meslektaşlarını tebrik eden ve meslek hayatlarında başarılar dileyen Baro Başkanı Burak, Avukatlık Kanunu, Sakarya Barosu Rozeti ve Baroya ait hediye seti takdim etti.
 

Sakarya Yenihaber

Güncelleme Tarihi: 19 Eylül 2019, 12:05
banner3
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ayşe AY
Ayşe AY - 11 ay Önce

HABER BAŞLIĞINA BAK FOTOĞRAFA BAK...

SIRADAKİ HABER