Kadın Meclisi'ne destek sözü

Kadın Meclisi'ne destek sözü

Kadın Meclisi'ne destek sözü

Kadınlardan ziyaret
Büyükşehir Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı İffet Hacıeyüpoğlu ve yürütme kurulu üyeleri, Sakarya Üniversitesi (SAÜ) Rektörü Prof. Dr. Mehmet Durman'ı, Rektör Yardımcısı Binnaz Baytekin'i ve İktisadi ve idari Bilimler Fakültesi Dekanı Engin Yıldırım'ı makamında ziyaret etti. Kadın Meclisi'nin çalışmaları hakkında üniversite yöneticilerine bilgi veren Başkan İffet Hacıeyüpoğlu, Rektör Mehmet Durman'dan gerçekleştirecekleri çalışmalara destek vermesini istedi.

Projelerini anlattılar
Hacıeyüpoğlu, 'Biz Kadın Meclisi olarak kurulduğumuz ilk günden beri kısa, orta ve uzun vadeli projeler üretiyoruz. Şu ana kadar, 22 Kasım Dünya Diş Sağlığı Günü nedeniyle 6 pilot okulda bulaşıcı hastalıkların ve diş çürüklerinin önlenmesi amacıyla diş taraması gerçekleştirdik. Öğretmenler Günü dolayısıyla öğretmenlerimize yönelik dayanışma günü düzenledik. Bunlar kısa vadeli geliştirdiğimiz projeler. Şehrimiz için çok önemli olan üniversitemizden de çalışmalarımıza destek vermenizi istiyoruz' dedi.

'Destek vermeye hazırız'
Böyle bir oluşumdan duyduğu memnuniyeti dile getiren Rektör Mehmet Durman, çalışmalara her zaman destek olmaya hazır olduklarını ifade etti. Durman, 'Kent konseylerinin en önemli unsurlarından birisi de Kadın Meclisleri. Yaptığınız çalışmaları üniversite olarak çok önemsiyoruz. Hayata geçireceğiniz projelerde her zaman destek olmaya hazırız.' diye konuştu. Ziyaretin sonunda Kadın Meclisi üyeleri, Rektör Durman'a çiçek verdi.

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner3
YORUM EKLE