KADINLAR KOOPERATİF KURUYOR

SATSO İl Kadın Girişimciler Meclisi’nde konuşan İcra Komitesi Başkanı Zehra Dirim, “Kadın kooperatif kurma aşamasındayız. Kadınlar iş hayatında daha ön planda olduğu bir Sakarya hayalimiz var” diye konuştu

KADINLAR KOOPERATİF KURUYOR

Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası bünyesinde faaliyetlerini sürdüren Kadın Girişimciler Kurulu ilk meclis toplantısını yaptı. Kadın Girişimciler İcra Komitesi’nden sorumlu SATSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Yüksel Avşar yönetiminde gerçekleştirilen toplantının divan kurulunda Sakarya Kadın Girişimciler icra Komitesi Başkanı Zehra Dirim, Başkan Yardımcıları, Dilek Özel ve Makbule Sözduyar ile Genel Sekreter Yardımcısı Mümin Haşil oluşturdu.
GİRİŞİMCİLİK RUHU
SATSO İl Kadın Girişimciler İcra Komitesi Başkanı Zehra Dirim toplantıda yaptığı konuşmada girişimciliğin önemine değinerek, “Son yıllarda, kadınların, çalışma hayatına büyük oranda katılması ve daha aktif rol alarak girişimcilik faaliyetlerinde bulunmaları, gelişen ekonomiler için ‘stratejik’ bir öneme sahiptir. Çünkü iş dünyasında zengin olmanın, kullanılmayan potansiyeli etkin hale getirmenin ve yeni iş sahaları oluşturmanın yolunun, kadınların girişimciliğinin teşvik edilmesinden geçtiği önemli bir gerçek olarak karşımıza çıkmaktadır. Ancak, ülkemizde kadınların sosyal alandaki yerini gereken şekilde aldığını söyleyemeyiz. Bizler; bu durumda üzerimize vazife düştüğünü gören kadınlarız” dedi.
KADIN KOOPERATİFİ
“2015 yılında bu yola çıkarken ilk önceliğimiz Sakaryalı kadınların girişimcilik alanlarının tespitiydi.” diyen Dirim, “4 yıldır edindiğimiz tecrübelerle geldiğimiz bu noktada en çok arzu ettiğimiz ve 2019 yılında kendimize hedef kıldığımız kadın kooperatif kurma aşamasındayız. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, Ticaret Müdürlüğü ve Tarım İl Müdürlüğü ile ortaklaşa kadın üretim kooperatifi kurmak ve bunun Türkiye çapında örnek olacak şekilde hayata geçirmek istiyoruz. Kadınlar iş hayatında daha ön planda olduğu bir Sakarya hayalimiz var. Biz inanıyoruz ki, kadınlar dünyayı değiştirebilir, yeter ki istesin. Bu yolda bize destek olan SATSO Yönetim Kuruluna tekrar teşekkür ederiz” dedi.

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER