Kadınlar şiddeti mektupla anlatacak

Sakarya Kadın Platformu, 25 Kasım Kadına yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Dayanışma Günü dolayısıyla ‘Şiddeti Anlatan Mektup Kampanyası’ başlattı.

Kadınlar  şiddeti  mektupla  anlatacak

Sakarya Kadın Platformu, 25 Kasım Kadına yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Dayanışma Günü dolayısıyla ‘Şiddeti Anlatan Mektup Kampanyası’ başlattı. Platform sözcüsü ve Eğitim Sen Sakarya Şube Kadın Sekreteri Yasemin Hacıeyüpoğlu, kampanyaya ilişkin yaptığı açıklamada, kadına yönelik şiddetin yüzde 1400 arttığı ve İstanbul Sözleşmesi’nin tartışmaya açıldığı bu günlerde hakları ve yaşamı savunmak adına ortak mücadele ve dayanışmanın vazgeçilmez bir gereklilik olduğunu belirtti.
'ŞİDDETİN BİRÇOK TÜRÜ VAR'
Şiddet denildiğinde akla yalnızca fiziksel şiddet geldiğini, oysa şiddetin birçok türü bulunduğuna işaret eden Hacıeyüpoğlu, “Biz bunların dile getirilmesi gerektiğine inanıyoruz. Bu nedenle kadınların yaşadığı şiddeti anlatacağı bir mektup kampanyası başlattık. Kampanyaya katılacaklar mektuplarını Eğitim Sen Sakarya Şubesine elden bırakabileceği gibi kadinmektuplari@gmail.com adresinden e-posta yoluyla ulaştırabilirler. İnanıyoruz ki; bu karanlık günlerden kadınların mücadelesiyle çıkacağız” dedi.   
  
 

banner3
YORUM EKLE