Kafkaslar'dan Başkan Dişli'ye davet

Sakarya Kafkas Kültür Derneği Başkanı Orhan Sarı ve Yönetim Kurulu üyeleri Adapazarı Belediye Başkanı Süleyman Dişli’yi ziyaret ederek 22 Eylül’de Akbalık köyünde yapılacak Ayayra Şenliği’ne davet ettiler.

Kafkaslar'dan Başkan Dişli'ye davet

Davetten dolayı memnuniyetini ifade eden Başkan Süleyman Dişli, “Kafkas Kültür Derneği, dernekler içinde aktif derneklerimiz arasında yer alıyor. Derneğin belki hepsine değil ama birçok etkinliğine katılarak birlikteliklerimiz oldu. Sivil Toplum Örgütleri amacı iyi olduktan sonra şehir için çok önemli değerlerdir. Farklı kültürlerin yaşatılması ülkemizin zenginliğini gösterir” dedi.
Ziyarette konuşma yapan Dernek Başkanı Orhan Sarı ise, hem tanışma hem davet amacıyla ziyarette bulunduklarını belirterek, “22 Eylül Pazar günü Abhaz Zaferi’nin 18. yılı kutlamaları nedeniyle Akbalık’ta düzenleyeceğimiz Ayayra Şenlikleri’nde sizleri de aramızda görmek isteriz. Kültür derneklerinin yaşaması ülkenin zenginliğidir. Eski Valimiz Sayın Hayri Kozakçıoğlu, Sakarya’yı Türkiye’nin Birleşmiş Milletler’i olarak tabir ederdi. Ancak Sakarya’da gerçek anlamda iyi niyetle hizmet veren kültür derneklerinin sayısı maalesef çok az sayıda. Bunun iyi ayırt edilmesini istiyoruz. Bizim için kültür ve kültürümüzün yaşatılması çok önemlidir. Zaman zaman eksiklerimiz sıkıntılarımız oluyor. Sakarya’da dernekler için bir salon kurulmasını arzu ediyoruz. Bu konuda belediyelerimizin de desteğini bekliyoruz” şeklinde konuştu.
 

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER