KAH-VELİ SAATLER'DEN KORUCUK'TA SEZON FİNALİ

2018-2019 eğitim öğretim yılı içinde başlatılan Kah-Veli Saatler, okulların tatile girmesiyle birlikte sezon finalini gerçekleştirdi. İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş, eğitimde feda edilecek tek bir fert yoktur anlayışıyla hareket ettiklerini söyledi

KAH-VELİ SAATLER'DEN KORUCUK'TA SEZON FİNALİ

‘Bi Kahvenizi İçeriz’ sloganı ile eğitim öğretim yılı başında uygulanmaya başlayan KAH-Veli Saatler projesi geçen süre içinde velilerden ve vatandaşlardan büyük ilgi gördü. Gelişen teknoloji ile birlikte ortaya çıkan problem alanları hakkında velilerle ve toplumun diğer kesimlerindeki vatandaşlarla sohbet etmeye yönelik olarak düzenlenen projede ‘Aile İçi İletişim’, ‘Teknoloji ve Madde Bağımlılığı’, ‘Sınav Kaygısı’ gibi toplumun en güncel problemleriyle ilgili bilgi aktarımı yapılırken, projenin gönüllü rehber öğretmenleri tarafından anlatılan konularla ilgili tiyatro gösterisi de sunuluyor.
SİTE SAKİNLERİ KATILDI
2018-2019 eğitim öğretim yılı içinde ilimizin birçok yerinde düzenlenen Kah-Veli Saatler, okulların tatile girmesiyle birlikte sezon finalini gerçekleştirdi. Eğitimcilerin yoğun olarak oturduğu Korucuk Baytur Sitesi Sosyal Tesislerinde yapılan sohbet toplantısına İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş, Adapazarı İlçe Milli Eğitim Müdürü Coşkun Bakırtaş, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Necmi Sağıroğlu, Yunus Emre Anadolu Lisesi Müdürü Harun Doğan, Korucuk TOKİ İlkokulu Müdürü Suat Erdoğan ile bölgede oturan okul müdürleri, öğretmenler, veliler ve kalabalık site sakinleri katıldı.
TİYATRO GÖSTERİSİ YAPILDI
Oldukça verimli geçen sohbet toplantısında bir konuşma yapan İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş, eğitimde feda edilecek tek bir fert yoktur anlayışıyla yola çıktıkları Kah-Veli Saatler projesinin toplumun her kesiminden büyük ilgi görmesinden memnun olduklarını belirterek, projenin eylül ayında başlayacak yeni eğitim öğretim yılıyla birlikte devam edeceğini söyledi.
Sezon finalini gerçekleştiren Kah-Veli Saatler projesinin son programında, projede gönüllü olarak görev yapan rehber öğretmenlerin yazıp oynadıkları tiyatro gösterisi Baytur Sitesi sakinlerinden büyük alkış aldı.

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER