Kahve tiryakileri bu fuarı kaçırmasın

5-8 Eylül tarihleri arasında gerçekleşecek Worldfood İstanbul fuarı, bu yıl kahve konusunda, dündada düzenlenen tek organizasyon olan WorldCoffeeEvents’in düzenlediği Dünya Türk Kahvesi Şampiyonası’na (WORLD CEZVE/IBRIK CHAMPIONSHIP) ev sahipliği yapacak

Kahve tiryakileri bu fuarı kaçırmasın

21. Uluslararası Worldfood İstanbul Gıda Ürünleri ve Teknolojileri Fuarı, 05-08 Eylül 2013 tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi CNREXPO’dayapılacam. Fuar bu sene farklı bir etkinliğe ev sahipliği yapacak. Fuarda World CoffeeEvents’in düzenlediği Dünya Türk Kahvesi Şampiyonası yapılacak. Dünyada tek olma özelliğine sahip bu organizasyonda yurt dışından gelen dünya hakemleri görev alacak. Gerçekleşecek olan yarışmada aralarında Amerika, Avusturya, İngiltere, Yunanistan, Romanya, Norveç, İtalya ve Türkiye gibi ülkelerinde bulunduğu ülke birincileri Dünya Şampiyonluğu için Türkiye’de mücadele edecek ve fuarda birbirinden leziz kahve kokularını yayılacak.
KAHVE BARLARI
Sektörde 30 yıllık deneyime sahip olan SCAE (SpecialityCoffeeAssociation of Europe) direktörü David Vealkatılacağı fuarda, Avrupa Kahve Birliği’nin kahve sektörüne ve kahve kalitesine etkileri ve ülke piyasasına katkıları aktarılarak, üye başvuruları kabul edilecek.Fuar esnasında oluşturulacak Yarışma Alanında Espresso Bar, Brew Bar ve Cezve/İbrik Bar’ın bulunduğu La MarzoccoArtizan Bar bulunacaktır. Espresso Bar’da Kaffessa’nın Türkiye distribütörlüğünü üstlendiği La Marzocco’nunStrada modeli Türkiye’de ilk defa kullanılacak .Brew Bar’da çeşitli kahve markaları kahve tadımı yaptırırken, Cezve/İbrik Bar’da farklı lezzetlerde Türk kahveleri sunulacak ve günümüzde Brezilya kahvesi ile kullanmış olduğumuz Türk kahve lezzetinin dışına çıkılıp Yemen ve Etiyopya gibi yörelerin kahveleri kullanılarak eski Türk kahvesi tadı yakalanacak.
KONUK ÜLKE
Tüm bunların yanı sıra kahve üzerine çeşitli seminerler, kahve tadımları ve workshoplar düzenlenecek ve böylece kahveye karşı yeni bakış açıları kazandırılacak.Kahve ve kahve makinesi üreticilerini kahve severlerle bir araya getiren bu fuara Konuk Ülke Projesi kapsamında Azerbeycan konuk edilecek. Azerbaycan Türk Ticaret Ataşeliği’nin desteği ile büyük zincir market satın almacılarının, büyük toptancı ve tedarikçilerin oluşturduğu özel bir alım heyeti fuarı ziyaret edecek ve fuar süresince iş geliştirme platformu kapsamında ikili görüşmelerde bulunacak.
 

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER